Neatliekamās palīdzības mediķi akcijā atgādina politiķiem par darbaroku krīzi nozarē

“Padomājiet, pirms lemsiet”- ar tādu uzrunu Saeimas deputātiem un valdībai izplatīts Latvijas Neatliekamās medicīnas speciālistu asociācijas vēstījums. Mediķi uzsver, ka jāpilda priekšvēlēšanu laika solījumi un jānodrošina noteikto algu palielinājums.

Atsaucoties uz veselības ministres Ilzes Viņķeles (“Attīstībai/Par”) neseno paziņojumu, ka “iepriekš solīto mediķu algu pieaugumu nākamgad, visticamāk, neizdosies īstenot”, mediķu asociācija radījusi aptaujas anketu, aicinot katram deputātam un valdības loceklim atbildēt uz vienkāršiem jautājumiem, pirms izstrādāt, lemt un balsot par 2020.gada valsts budžetu.

Piemēram: “Cik, jūsuprāt, optimāli, diennakts dežūrā vienai NMPD brigādei būtu jāapkalpo izsaukumi?” vai arī „Vai jums patiktu tikt aprūpētam pie māsas, kas strādā otro vai trešo diennakti pēc kārtas, ir īgna un nogurusi?”

Latvijas Neatliekamās medicīnas speciālistu asociācijas pārstāvis Rafaels CiekursKristaps Feldmanis

  “Kad sākas budžeta plānošana, mums – mediķiem – atkal sāk stāstīt, ka laikam jostas būs tomēr jāpievelk. Mēs ar šie primitīvajiem jautājumiem izveidojām akciju – aptaujas anketu, kur, uzdodot primitīvos jautājumus, liktu aizdomāties par cilvēkresursu situāciju tieši medicīnā,” skaidroja asociācijas pārstāvis Rafaels Ciekurs.

  Viņš arī atklāja, ka topošie mediķi taujā par iespējām mācīties svešvalodas, lai varētu meklēt darbu ārpus Latvijas.

  KONTEKSTS:

  Saeima 2010.gada nogalē noteica valdībai uzdevumu mediķu algas palielināt par 20% ne tikai šogad, bet arī 2020. un 2021. gadā. Šim mērķim Veselības ministrijas pieprasījusi 120 miljonus eiro nākamā gada budžetā. Atbildīgā ministre gan atzinusi, ka to īstenot, visticamāk, neizdosies.

  Zināms, ka koalīcijas partijas apspriež iespēju mediķu atalgojuma palielināšanai nākamā gada budžetā atvēlēt tikai 45 miljonus eiro solīto 120 miljonu eiro vietā. Valdības sociālie partneri noraidījuši šādu piedāvājumu.

  Kopumā valsts budžets 2020. gadam pārsniegs 10 miljardus eiro, kas būs par aptuveni 500 miljoniem vairāk nekā šogad. Šie papildu līdzekļi jau rezervēti iepriekš pieņemtu lēmumu īstenošanai, piemēram, pensiju indeksācijai.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti