Dienas ziņas

Kratīšana mediju grupas uzņēmumā

Dienas ziņas

Siltināšanā izmanto ventilējamās fasādes

Uzlabo priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpi

Neatliekamās palīdzības dienests uzlabo priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpi

Latvijā ik gadu pirms laika piedzimst vairāki simti bērnu. Cīņu par priekšlaikus dzimušu bērnu dzīvību var izšķirt dažas minūtes, kuru laikā jaundzimušajam jāsniedz pirmā palīdzība un bieži bērns no vienas slimnīcas jānogādā kādā citā.

Paši mazākie pacienti sver vien puskilogramu, un tik nelielam cilvēkam arī nepilnu desmit minūšu brauciens var būt dzīvībai bīstams. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam (NMPD) tagad ir trīs specializētas medicīnas brigāžu automašīnas, kas pārveidotas par intensīvās terapijas nodaļām uz riteņiem.

Automašīnām ir līdz minimumam samazināta vibrācija, kā arī veikta papildu siltināšana, lai salonā būtu iespējams uzturēt nemainīgu temperatūru.

"Viņiem ir jānodrošina viss, gan siltums, gan reizēm ir nepieciešama mākslīgā plauša, ventilācija, visa palīdzība, jo pats viņš, atnākot šajā pasaulē, nav spējīgs ne siltumu noturēt, ne elpot patstāvīgi. Pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, mēs attīstāmies. Jā, šis ir kosmoss, mēs kļūstam arvien unikālāki, bet tur ir vajadzīgas zināšanas un aparatūra," teica NMPD bērnu māsa Vineta Bērziņa.

Šādā brigādē strādā ārsts neonatologs un bērnu māsa ar īpašām prasmēm jaundzimušo aprūpē. Pērn šīs brigādes palīdzējušas 562 bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti