Dienas ziņas

Mežus Vidzemē apdraud egļu astoņzobu mizgrauži

Dienas ziņas

Atsaka Andrupenes pamatskolas reorganizāciju

NMPD jauno brigāžu darbs attaisnojies

Neatliekamās medicīniskās palīdzības jauno brigāžu izveide attaisnojusies

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NPMD) pērn Latvijas reģionos izveidoja sešas jauna veida brigādes, kas darbojas pēc pirmā reaģētāja principa. Vienu no tām – Rēzeknes novada Dricānos. Dienesta vadība norādīja, ka galvenais mērķis – lai brigāde pēc iespējas ātrāk būtu pie pacientiem, ir sasniegts. Šādas brigādes plāno veidot arī turpmāk.

NMPD punkts Rēzeknes novada Dricānos darbojas jau gandrīz gadu. Jaunā tipa brigāde tika izveidota kā pilotprojekts, un tās darbības princips ir pēc iespējas īsākā laikā nonākt pie pacientiem. Pērnajā gadā punkts ir veicis 650 izsaukumus, kas ir vidēji 2-3 izsaukumi dienā, norādīja dienesta direktore Liene Cipuleuzsverot, ka tas ir liels radītājs, un Dricānu punkts ir attaisnojis savu izveidošanu.

"Ja iepriekšējā laikā mēs ieradāmies tikai pusē no gadījumiem noteiktajā laikā, tajā laikā, ko mums nosaka Ministru kabineta noteikumi, tad pašlaik mēs 91% izpildām izsaukumu atbilstoši prasībām, kas norāda, ka operativitāte ir kāpusi par 30%," teica Cipule.

Lielākā daļā izsaukumu brigāde dodas Dricānu tuvākajā apkaimē, un tas ir liels atspaids tieši vietējiem iedzīvotājiem, jo nepieciešamības gadījumā "ātro palīdzību" viņi var saņemt daudz ātrāk.

Jaunā tipa brigādē darbojas viens mediķis un speciāli apmācīts autovadītājs. Lai arī brigāde darbojas kā pirmais reaģētājs un tās sastāvs tiek uzskatīts par optimālu, dienestā tiek strādāts pie tā, lai šādu brigāžu autovadītāji izietu padziļinātu apmācību, atzina NMPD direktore. Arī Dricānu brigādes mediķe Oļesja Osipova uzskata, ka palīga esamība atvieglotu un paātrinātu palīdzības sniegšanas procesu. 

Lielākā problēma brigāžu komplektēšanā ir personāla trūkums, norādīja Cipule. Latgalē tā nav tik būtiska, jo reģionā darbojas divas mācību iestādes, kas sagatavo mediķus, tāpēc šeit pērnajā gadā izdevās izveidot divas no sešām jaunā tipa brigādēm. 

Šā gada janvārī darbu uzsāka brigāde Siguldā, vēl vienu tiek plānots izveidot arī Zemgales reģionālajā centrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti