Dienas ziņas

No amata atbrīvo Salas novada bāriņtiesas vadītāju

Dienas ziņas

Vasaras sezona – izaicinājums piejūras pašvaldību policistiem

Cēsu audzināšanas iestādē viesojas A. Daugins

Neatlaidība un ticība sev - uzņēmējs motivē ieslodzītos jauniešus citai dzīvei

Iedvesmot pārmaiņām un motivēt sasniegt savus mērķus – ar tādu ideju jau piecpadsmito  gadu Cēsu audzināšanas iestādē nepilngadīgajiem norisinās Valsts probācijas dienesta organizētā akcija “Cilvēks cilvēkam”. Trešdien, 20. jūnijā, jaunieši tikās ar Latvijas elektrokartingu izveidotāju Arti Dauginu - uzzināja, kāds ir bijis viņa ceļš no sapņa līdz idejas īstenošanai, un aplūkoja arī Latvijas jaudīgāko sacīkšu elektrokartingu.

“Viss sākas no sevis” - ar šādu atziņu Latvijas elektrokartingu izveidotājs Artis Daugins uzrunā Cēsu audzināšanas iestādes jauniešus, kuri ieradušies iepazīties ar jaunā uzņēmēja dzīvesstāstu un uzzināt, kā viņa sapnis pārtapis realitātē.

Šodien Artis ir veiksmīgs uzņēmējs, kura panākumu atslēga - smags darbs, neatlaidība un milzīga ticība sev. “Es mainīšu savas zvaigznes” - ar tādu pārliecību Artis dzīvojis jau bērnībā, kad ātri vien nācās pieaugt un uzņemties rūpes par saviem brāļiem.

“120 futbola stadionu - no tik daudz laukiem mums katru vasaru bija jānolasa akmeņi, lai mēs varētu dabūt darba burtnīcas un iet uz skolu. Vienīgā izvēle brokastīs mums bija baltmaizes šķēle vai piena krūze,” sarunā atklāj Daugins.

Šķēršļu mērķu sasniegšanai Artim nav trūcis, bet, kā viņš uzsver, savu dzīves stāstu rakstām mēs paši, un vārdam “neiespējami” tajā nav vietas. Tāds arī akcijas “Cilvēks cilvēkam” mērķis -  veicināt jauniešu virzību uz savu mērķu sasniegšanu, kā arī motivēt pēc izkļūšanas brīvībā mainīt savu dzīvi.

“Ja man iespēja būs tikt ārā, tad man ir lieli plāni, ko darīt,” stāsta viens no jauniešiem, vārdā Artūrs. “Artis iedvesmoja mani. Paprasīju numuru, varbūt nākamajā mēnesī tikšu mājās, tad sazināšos, ja būs iespēja, iešu un palīdzēšu. Galvenais nepadoties un nenolaist rokas, ja nolaidīsi rokas, tad arī nekas nebūs,” viņš paskaidroja.

“Es jau kādus pēdējos trīs gadus mēģinu tieši ar jauniešiem strādāt, jauniešiem parādīt dzīvi, vairāk tieši uzņēmējdarbību no cita skatu punkta. Manuprāt, šeit ir iespēja to parādīt, kāda ir mūsu jauniešu dzīve, kā mēs sasniedzam savus mērķus un kā mēs tos sasniedzam caur uzņēmējdarbību,” sacīja Daugins.

Akciju "Cilvēks cilvēkam" divas reizes gadā Valsts probācijas dienests organizē jau kopš 2003. gada, iesaistot jauniešus dažādās sportiskās, radošās un izglītojošās aktivitātēs, kurās piedalās arī sabiedrībā pazīstamas un iedvesmojošas personības. Līdz šim jaunieši tikušies ar sportistiem, mūziķiem, māksliniekiem un citu jomu pārstāvjiem. 

“Pieaugušo atbildība ir padarīt šo puišu dzīvi tādu, lai viņiem vēlme un interese atgriezties ieslodzījuma vietā vairs nebūtu,” sacīja dienesta vadītāja vietniece Irina Pūrīte. “Svarīgi, lai puiši paši sadzird, ka var. Var savā dzīvē ar viņu pašu rokām, pašu darbiem izrauties, būt pozitīvi pamanāmam, aktīvam, būt labam cilvēkam,” norādīja Pūrīte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti