Dienas ziņas

Ventspils novadā pieaug zādzību skaits

Dienas ziņas

Pārkāpējus fiksē no gaisa

«Neatkarība Balt.» Balvu filiāle darbu turpina

«Neatkarība Balt» turpina darbu Balvu novadā par spīti izmeklēšanai atkarības upuru paverdzināšanā

Pirms nedēļas Valsts policija vēstīja par astoņu personu aizturēšanu saistībā ar iespējamu darba ekspluatāciju organizācijas "Neatkarība Balt" ierīkotajos trīs centros, kur narkotiku un alkohola atkarīgie tika iesaistīti piespiedu darbos. Izmeklēšana turpinās. Tomēr viena no trim filiālēm darbu turpina.

Biedrības "Neatkarība Balt" filiāle Lauberē pašlaik ir slēgta. Vien pa logu redzams sabojājies ēdiens uz pusdienu galda. Iespējams, tas ir bijis vienīgais iztikas avots kaķiem, kas šajā slēgtajā telpā pavadījuši teju nedēļu un vien policijas izlaisti. 

Lauberes pagasta pārvaldnieks Andris Misters pastāstīja, ka biedrība pirms pieciem gadiem telpas no pašvaldības nopirkusi izsolē. Ikdienā komunikācija bijusi vien ar centra pārvaldnieku. Lai arī pagasta pārvaldes ēka atrodas vien pāris metru attālumā, pār notiekošo namā bija zināms noslēpumainības plīvurs – cilvēkus, kuri tur ikdienā uzturējušies, pagastā nav manījuši, vien ik rītu garām braukuši autobusi, kas veduši strādniekus uz darbu.

"Viņi negāja, viņus nekur nelaida," stāstīja Misters. Viņš arī norādīja, ka palikušos kaķus noķēris veterinārais dienests.

"ReTV" devās uz Rindzeli, kur ir vēl viena "Neatkarība Balt" filiāle. Tās vārti ir slēgti, un cilvēku, cik redzams, teritorijā nav. Arī tur cilvēki stāsta, ka filiālē dzīvojušie ārpus teritorijas nav gājuši. Arī Rindzelē centra teritorijā palikuši mājdzīvnieki. Tur rūpi par vistām un cūkām uzņēmusies Tukuma dzīvnieku patversme. Tā par dzīvniekiem rūpēsies, kamēr tiks lemts par turpmāko.

Tikmēr pavisam cita aina paveras Balvu novadā, kur centrs darbojas. Tajā uzturas 45 iemītnieki.

"Kā saka, neesam bezizmēra. Ir arī tie, kuri vēlas braukt, bet šobrīd esam pārpildīti," pastāstīja "Neatkarība balt" Balvu centra atbildīgā Līna Tarasova.

Centrā šobrīd uzturoties arī daļa klientu no slēgtajām filiālēm. Komentējot situāciju ar aizdomām par piespiedu darbiem, Tarasova norādīja – cilvēki centrā atrodas brīvprātīgi un pirms iestāšanās tajā paraksta līgumu.

"Visi brīvprātīgi piekrīt naudu ziedot biedrībai, lai nodrošinātu viņu prasības," norādīja Tarasova.

Policijā informēja, ka filiāle darbojas, jo pašlaik nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes. Turklāt visas aizdomās turētās personas joprojām atrodas apcietinājumā. Arī vietējie iedzīvotāji Latgalē par šī centra darbu vai nu runā ļoti labi, vai arī atsakās ko paust. Tikmēr Valsts policija šobrīd plašāku informāciju par procesu nekomentē, vien rakstiski norāda – lietā turpinās izmeklēšana.

KONTEKSTS:

Valsts policija pavēstīja, ka aizdomās par narkotiku un alkohola atkarīgu cilvēku paverdzināšanu aizturēti astoņi cilvēki, tostarp iespējamais grupas līderis – Krievijas valstspiederīgais ar uzturēšanās atļauju Latvijā. Kopā trijos centros policija sastapa 105 iemītniekus. VP secināja, ka cilvēki 6 dienas nedēļā strādāja dienā 9–10 stundas, bet, nepaveicot normu, to atstrādāja svētdien. Iespēja doties prom no centriem bija ierobežota.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt