Sadaļas Sadaļas

Pusdiena

Pusdiena 17.11.2016

Pusdiena

Mjanmā uzbrukumos musulmaņu minoritātei nogalināti vairāk nekā 100 cilvēki

Neatbilstošo mašīnu piegādātāju par uzvarētāju atzīst kārtējā policijas auto iepirkumā

Neatbilstošo auto piegādātājs uzvar arī nākamajā policijas iepirkumā

Viena no kompānijām, kas uzvarēja lielākajā Valsts policijas automašīnu iepirkumā un piegādāja neatbilstošus spēkratus, par policijas sadarbības partneri atzīta arī jaunākajā auto konkursā. Iepirkuma rīkotāji uzsver, ka bez galīga tiesas sprieduma nav varējuši uzņēmēju noraidīt. Savukārt pats mašīnu dīleris apgalvo, ka arī pirmā konkursa braucamie atbilst visām prasībām, tāpēc policijas iebildēm nepiekrīt un izbrāķētās mašīnas nemainīs.

Līdz šim vērienīgākais Valsts policijas autoparka papildināšanas konkurss noslēdzās pērnā gada beigās - policija tika pie 755 jauniem transportlīdzekļiem un par nomu turpmākos piecus gadus maksās 23 miljonus eiro.

Šovasar atklājās, ka daļa mašīnu piegādātas neatbilstošas - izmešu sertifikāts nav tāds, kāds ticis prasīts.

Policijā par to sākta virkne pārbaužu un tiek meklēti vainīgie. Savukārt mašīnu dīlerim līdz gadumijai uzdots sagādāt atbilstošus spēkratus.

Tomēr ar 755 braucamajiem policijai izrādījies par maz, tādēļ jaunā konkursā meklētas vēl 55 mašīnas piecu gadu nomai. Uzņēmēji tiks pie trīs miljonu eiro līguma. Nodrošinājuma valsts aģentūras Iepirkumu nodaļas vadītāja Inga Melece stāsta, ka par uzvarētājiem atzīti divi pretendenti. „Nosacīti sadalot, 30 transportlīdzekļus mums nomās piegādātāju apvienība „„Karlo motors” un „Pilna servisa līzings””, bet 25 būs no SIA „Auto 26”. Abi pretendenti par uzvarētājiem tika atzīti arī iepriekšējā konkursa dažās daļās,” paskaidro Melece.

Tieši fakts, ka par uzvarētāju atzīts uzņēmums, kas šovasar policijai jau piegādājis neatbilstošas mašīnas, ir viens no iemesliem, kādēļ kompānija «SEB līzings» apstrīdējusi konkursa rezultātus.

Pretendenti nemaz neesot drīkstējuši startēt iepirkumā, apgalvo SEB bankas pārstāvis Mārtiņš Panke. „Viens no uzvarējušajiem pretendentiem pierādījumam par pieredzi ir atsaucies uz līgumiem, kas neatbilst šī konkursa nolikuma parametriem ne pēc pakalpojumu būtības, ne termiņu ziņā,” skaidro Panke. Otrkārt, pieredzes apliecinājumam uzņēmējs minējis līgumu ar Valsts policiju. „Tas ir nesen publiski izskanējušais gadījums, ka policijai piegādātas mašīnas ar konkursa prasībām neatbilstošiem dzinējiem. Mēs uzskatām, ka atsauce uz šo konkursu nevar tikt uzskatīta par adekvātu pierādījumu,” bankas viedokli pauž Panke.

Tikmēr mašīnu pircēju pārstāve Melece no Nodrošinājuma valsts aģentūras uzsver, ka uzvarējušie pretendenti pilnībā atbilst konkursa prasībām.

„Tāpēc vien, ka Valsts policijai un piegādātājam ir domstarpības, saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu tas vēl nav izslēgšanas pamats. Tikai tad, ja stājies spēkā būs notiesājošs spriedums, dalība pretendentiem iepirkumos būs slēgta,” skaidro Melece. Uz jautājumu, vai nav bažu, ka neatbilstības atkal atklāsies jau pēc auto piegādes, Nodrošinājuma valsts aģentūras pārstāve atbild: „No piegādātāju negodprātības nav pasargāts neviens pasūtītājs nevienā iepirkumā.”

Tikmēr iepriekšējā konkursa neatbilstībās vainotais uzņēmums „Auto 26” visas policijas iebildes noliedz. Kompānijas izpilddirektors Guntars Šīrants apgalvo, ka publiskajā telpā izskan daudz pieņēmumu un baumu. No visu uzņēmēju piegādātajām 755 mašīnām policijai netīkami esot bijuši tikai 17 braucamie nepilnu 800 000 eiro vērtē.

Savukārt izmešu atbilstība ir nodrošināta ar pārbūvi, saka Šīrants. „Kāds izskatās „Euro 6” sertifikāts?! Vai kāds ir redzējis „Euro 6” sertifikātu? Es neesmu. Parasti ir tā, ka COC sertifikātā, ko var saukt par automašīnas dzimšanas apliecību, ir norāde, kuram izmešu standartam konkrētā automašīna atbilst. «Citroen Jumpy», ko iepriekš piegādājām, COC sertifikātos ir norāde „Euro 5b”. Faktiski tas ir „Euro 6”, bet ar minimālām atšķirībām. Bet šo atbilstību var panākt, pārbūvējot automašīnas, un mēs to arī esam izdarījuši,” tā skaidro „Auto 26” vadītājs.

Firmas izpilddirektors arī uzsver, ka mašīnu konkursa nolikumā prasību par sertifikātu nav bijis, vien noteikums nodrošināt atbilstību. „Mēs Valsts policijai gatavojam atbildi, kurā ar attiecīgiem mērījumiem pierādīsim, ka automašīnas atbilst specifikācijai,” piebilst Šīrants.

Nākamās mašīnas firma „Auto 26” sola atbilstošas jau uzreiz no rūpnīcas. Braucamie piegādājami nākamvasar līdz gada beigām.

Ziņots, ka oktobra beigās Valsts policija secināja, ka iepirktās “Citroen” automašīnas neatbilst konkursa prasībām un par konkursu atbildīgas personas rīkojušās pavirši un neprofesionāli. Lai arī iepirkuma prasībās auto dzinējiem bija jāatbilst “Euro 6” izmešu sertifikātam, šobrīd no auto ražotāja saņemtais apliecinājums parāda, ka policija saņēmusi automašīnas ar “Euro 5” dzinējiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt