Dienas notikumu apskats

KNAB priekšnieka amatā apstiprina Jēkabu Straumi

Dienas notikumu apskats

Eiropas Savienībā atceļ mobilo sakaru viesabonēšanas piemaksas

Cirkā turpmāk vairs nedrīkstēs izmantot savvaļas sugu dzīvniekus

Saeima aizliedz cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus

Saeima ceturtdien,15.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstīja Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, kas paredz aizliegumu dažādās atrakcijās, arī cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus. Netika atbalstīts arī Jūlijas Stepaņenko ("Saskaņa") rosinājums ļaut cirkā izmantot atsevišķas savvaļas dzīvnieku sugas, kuras tiktu iekļautas īpaši izveidotā sarakstā. 

Lēmumu aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā atbalstīja 54 deputāti, četri bija pret un 17 atturējās. 

Deputāti noraidīja arī rosinājumu izveidot īpašu sarakstu ar dzīvniekiem, kurus varētu izmantot cirkā. Saraksts tiktu veidots pēc noteiktiem kritērijiem, kurus izvirzītu valdība. 

Stepaņenko norādīja, ka šādi saraksti esot daudzās valstīs un tā esot pavisam normāla prakse. Savukārt Jānis Ādamsons ("Saskaņa") izteicās, ka vajadzētu domāt par pensionāriem un bērniem, nevis cirka dzīvniekiem.

Pirms šī jautājuma skatīšanas parlamenta plenērsēdēs visos trijos lasījumos pie Saeimas nama savu viedokli aktīvi pauda arī dzīvnieku aizstāvji protesta akcijā "Par cilvēcīgu cirku", kur deputāti tika aicināti aizliegt savvaļas zvēru izmantošanu izklaides vajadzībām. Akcija notika arī 15.jūnijā.

Jānorāda, ka aizliegums attieksies ne tikai uz savvaļas dzīvniekiem cirkos, bet arī atrakcijās ar dzīvnieku izmantošanu, piemēram, vairs nevarēs fotografēties ar pērtiķīti.

Zemkopības ministrija sarunās ar Rīgas cirka pārstāvjiem jau iepriekš noskaidrojusi, ka pašam cirkam nepiederēja neviens dzīvnieks. Tiesa, izmantoti atsevišķi dzīvnieki no privātām kolekcijām, norādīja ZM pārstāve Liene Ansone.

Ministrijā arī uzsver, ka nevienu no šiem dzīvniekiem pavisam noteikti nav jānonāvē, viņi turpinās dzīvot turpat , kur līdz šim. Turklāt reģistrētās savvaļas sugu dzīvnieku turēšanās vietās savvaļas sugu dzīvniekus var izrādīt ar mērķi izglītot sabiedrību, nevis apmācīt rādīt trikus. Iesaistīt savvaļas sugu dzīvniekus atrakcijās nedrīkstēs, stāstīja Ansone.

Viņa arī piebilda, ka atbildīgajām iestādēm ir izpratne, kuras ir savvaļas dzīvnieku sugas, kuras nav. Taču, lai arī atbilstoši likumam nav jāveido nekādi saraksti ar cirkā turpmāk atļautajām dzīvnieku sugām, varētu zināšanai sagatavot vadlīnijas bez likuma spēka, skaidrojot, kuri ir mājdzīvnieki un kuri ir lauksaimniecības dzīvnieki.

Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā vēl jāizsludina Valsts prezidentam, un tiem jāstājas spēkā 2017.gada 1.jūlijā.

Jau ziņots, ka 30.martā pirmajā lasījumā Saeima atbalstīja Dzīvnieku aizsardzības likuma grozījumus, kas paredz aizliegumu dažādās atrakcijās, arī cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus. 

Stepaņenko rosināja cirkā ļaut izmantot nebrīvē dzimušus dzīvniekus - šī iniciatīva tika noraidīta.

Sākotnēji Saeimas Tautsaimniecības komisija atbalstīja ieceri aizliegt cirka izrādēs izmantot savvaļas dzīvniekus, izņemot atsevišķas sugas, kas būs minētas valdības izveidotā sarakstā.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt