Dienas ziņas

Labākā 2016. gadā restaurētā ēka – sinagoga Ludzā

Dienas ziņas

«Cīruļputenis 2017» Preiļos

Nemierā ar Jūrmalas caurlaižu maksu

Ne visi mierā ar ar Jūrmalas caurlaižu maksu

No šodienas – 1.aprīļa – par iebraukšanu Jūrmalā atkal jāmaksā. Vasaras sezonā, kad Jūrmalu apmeklē liels skaits cilvēku, ar iebraukšanas maksu tiek regulēta tranzīta transporta plūsma pilsētā, lai saudzētu vidi. Vai tas ir normāli, ja valsts savu iestāžu darbiniekiem liek maksāt par caurlaidi, lai varētu nokļūtu darbā Jūrmalā? Tā jautā operatīvo dienestu darbinieki. Nodeva ar atlaidi tagad jāmaksā arī vides inspektoriem, kas dodas kontroles braucienos uz Jūrmalu.

Jūrmalas caurlaižu punktā pie Lielupes tilta atkal tiek  iedarbināti kases automāti un termināļi, kas stāvēja klusi kopš rudens.

“Rakstu sakarā ar absurdo situāciju Jūrmalā.(..) Man un visiem kolēģiem, kuri nav Jūrmalas iedzīvotāji, jāiegādājas caurlaides, kaut arī strādājam valsts iestādē – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) daļā Jūrmalā. Tas pats arī policijas darbiniekiem. Vai tas ir normāli, ka, lai nokļūtu darba vietā, jāmaksā nauda? Jūrmalas dome piedāvā mums iegādāties caurlaidi uz gadu par 20 eiro vienam auto, bet, ja izmanto, piemēram, sievas mašīnu, atkal ir jāmaksā.” Tā jautā ugunsdzēsēji e-pastā Latvijas Televīzijai. Jūrmalas domē atbild - caurlaides režīms Jūrmalā ir jau gadiem.

„Lai raksta iesniegumu. Domāsim. Šobrīd izņēmuma kārta ir tai ziņā, ka viņiem ir 50 % atlaide; var apmaksāt darba devējs,” saka Jānis Lediņš (ZZS), Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks.

Valsts policija un VUGD atturējās paust viedokli. Arodbiedrībā saka - tas nav godīgi, jo nebrauc tranzītā, bet gan uz darbu Jūrmalā. „Uz nākotni varētu rosināt to jautājumu. Tur jādomā kopā kā to uzlabot. Ja būtu normāls atalgojums visiem darbiniekiem un nevajadzētu domāt, kā izdzīvot no algas līdz algai, tad tas jautājums neceltos. Tā kā atalgojums ir neliels un tās ir papildu izmaksas no ģimenes budžeta... būtu Jūrmalas interesēs atļaut braukt uz šejieni bez maksas,” spriež Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrības pārstāvis Andrejs Melnalksnis.

Jautājums par iebraukšanu Jūrmalā nav aktuāls tikai atsevišķiem policistiem un glābējiem. Tas ir būtisks arī pašām valsts iestādēm. Ja speciālo dienestu trafarētās mašīnas var brīvi iebraukt, tad netrafarētajiem auto ir jāpērk caurlaide, lai arī ar atlaidi. Tas skar, piemēram, arī Valsts vides dienestu. Līdz šim vides inspektoriem iebraukšanai Jūrmalā caurlaides nevajadzēja.

„Mums tā [situācija] liekas absurda un neapmierina, jo vides inspektoriem, kas dodas pārbaudēs, šobrīd būtu jāpērk caurlaides, kas arī ar šo 50% atvieglojumu, ko paredzējusi pašvaldība, nav pārāk pieņemami,” saka Valsts vides dienesta pārstāve Maruta Bukleviča.

Nodevās iekasētos līdzekļus ieskaita Jūrmalas budžetā un izlieto kūrorta vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai un kārtības nodrošināšanai. Tā kā vides dienestam ir funkcija kontrolēt vides aizsardzības prasību ievērošanu, tad ir nesamērīgi pieprasīt samaksu par iekļūšanu teritorijā, kurā veicama pārbaude, norāda Vides dienests, kurš par radušos situāciju informējis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un lūdzis Jūrmalas domi rast kādu risinājumu. Bet Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Lediņš vaicā: „Vai ir jēga pieņemt kādu likumu, ja pēc tam ir 101 atvieglojums. Tad jau tam likumam vairs nav nekādas jēgas.” 

Pērn no iebraukšanas maksām Jūrmalas pašvaldība  iekasēja vairāk nekā 2 miljonus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt