Dienas ziņas

Topošās koalīcijas partijas paraksta sadarbības memorandu

Dienas ziņas

Starptautiskā konferencē vērtē Krievijas ekspansiju

Par viltotu numurzīmju izmantošanu būs kriminālatbildība

Ne visas numurzīmes bez izcelsmes valsts ir viltotas 

Par viltotas numurzīmes izmantošanu uz transportlīdzekļa no 1. janvāra būs kriminālatbildība. Jautājums kļuva aktuāls vasaras beigās, kad Krievijā reģistrētu auto vadītāji sāka mainīt numurzīmes pret tādām, uz kurām nav norādīta auto izcelsmes valsts. Tomēr ne visas numurzīmes ir nelegālas, uz ceļiem var manīt auto, kuri reģistrēti Eiropas Savienībā, bet numurzīmē valsts piederība nav norādīta.

Latvijas Televīzija vēlā vakarā pie tirdzniecības centra ievēroja kādu luksusa klases auto, uz kura numura zīmes ir tikai cipari. Par valsti, kurā auto reģistrēts, nekas neliecināja. Līdzīgas numurzīmes manītas arī iepriekš. Kā ziņoja raidījums "De facto", Krievijas pilsoņi tādas izmanto, lai slēptu savu ierašanos un it kā izvairītos no agresijas, ceļojot Eiropā. Bijuši arī starpgadījumi. Valsts policijai apturot kādu auto ar viltotu numurzīmi, tajā tika atrasti ieroči. 

Policija aicina ziņot, ja šādas numurzīmes tiek manītas, bet ne visas no tām ir viltotas. Piemēram, atklājās, ka minētais luksusa auto ir reģistrēts Igaunijā un uz tā uzliktas Igaunijas vecā standarta numurzīmes, kuras tika izmantotas pirms iestāšanās Eiropas Savienībā. 

"Ir vecā standarta numurzīmes, kuras ir izdevušas Eiropas Savienības dalībvalstis savā teritorijā, kur pastāv vecais standarts. Un šīs vecā standarta zīmes, kamēr nav nomainītas pret jaunām, ir atļauts lietot ceļu satiksmē arī Eiropas Savienības dalībvalstīs," stāstīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pārstāvis Mārtiņš Mālmeistars.

Atsevišķas Eiropas valstis ļauj vecā standarta numurzīmes uzlikt arī uz pilnīgi jauniem auto. Tas atkarīgs no katras valsts likumiem. Bet ir kāda prasība, kas jāievēro visiem, ja nav redzama valsts kurā auto reģistrēts. 

"Lai identificētu kuras valsts transportlīdzeklis tas ir vai kurā valstī transportlīdzeklis ir reģistrēts, ir nepieciešama attiecīgās valsts abreviatūra, būtībā uz uzlīmes, kas tiek uzlīmēta uz transportlīdzekļa aizmugurējās daļas," norādīja CSDD pārstāvis.

Valsts policijā norādīja, ka tiek reaģēts uz izsaukumiem par, iespējams, viltotām numurzīmēm. Izsaukumu prioritāšu secībā izsaukumi tiek ierindoti trešajā no četrām grupām ar reaģēšanas laiku pilsētā līdz 120 minūtēm un novados – līdz 240 minūtēm. No 1. janvāra par viltotu numurzīmju izmantošanu draudēs kriminālatbildība. Maksimālais sods – brīvības atņemšana līdz vienam gadam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti