NBS piedalīsies NATO mācībās «Steadfast Jazz» un «Sabre Strike»

Latvijas Nacionālie Bruņotie spēki (NBS) piedalīsies kārtējās liela mēroga NATO mācībās "Saber Strike 2013" un "Steadfast Jazz 2013", otrdien to atbalstīja Ministru kabinets.

Apvienotās sauszemes un gaisa spēku mācības "Saber Strike 2013" šogad norisināsies no 3. līdz 14.jūnijam. Lai gan šogad mācību vadošā valsts būs Lietuva, Latvijā plānots rīkot mācību praktisko daļu.

Iecerēts, ka šajās mācībās Latvijā bez NBS karavīriem piedalīsies arī kopumā 500 ārvalstu militārpersonu no Igaunijas, Lietuvas, ASV, Lielbritānijas un Somijas. Šīs mācības ir nepieciešamas, lai pilnveidotu NATO valstu savstarpējo sadarbību, sagatavotu un pilnveidotu bruņoto spēku vienību spējas konvencionālo operāciju veikšanā, kā arī pilnveidotu aizsardzības nozares, civilo valsts un pašvaldību institūciju sadarbību uzņemošās valsts atbalsta operāciju laikā, realizējot atbilstošu sabiedroto militāro un atbalsta vienību uzņemšanu un izvietošanu uzņemošās valsts teritorijā.

Savukārt mācības "Steadfast Jazz 2013" šogad notiks Latvijā un Polijā no 2. līdz 9.novembrim, un tās būs NATO pēdējo gadu lielākās mācības. To laikā NATO apvienoto spēku virspavēlniecība Brunsumā tiks sertificēta vadīt NATO ātrās reaģēšanas spēkus 2014.gadā.

Latvija šajās mācībās būs viena no valstīm, kas ļaus pārbaudīt, trenēt un attīstīt uzņemošās valsts atbalsta spējas ne vien teorētiskajā, bet arī praktiskajā līmenī. Paredzams, ka uz šīm mācībām Latvijā ieradīsies aptuveni 600 ārvalstu militārpersonu.

„Šo mācību pievienotā vērtība ir draudzīgie spēki – Lietuvas, Igaunijas, ASV un citu sabiedroto un partnervalstu bruņoto spēku karavīri ar savu tehniku un ekipējumu. Ar lepnumu varu teikt, ka Ādažu poligons ir atzīts par vispiemērotāko vietu praktiskajai vingrinājuma fāzei”, norāda lauka taktiskā vingrinājuma vadītājs, 1.Zemessardzes novada komandieris pulkvedis Mārtiņš Liberts.

Šogad mācībās „Saber Strike” sabiedroto spēki pilnveidos iemaņas konvencionālu operāciju veikšanā - kājnieku rotas sastāvā veicot uzbrukuma, izvirzīšanās uz kontaktu, aizsardzības un slēpņa operācijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti