Dienas ziņas

Balvos jauna tradīcija - mūsdienu deju festivāls

Dienas ziņas

Nodibina I.Sudrabas partiju

NBS parāde Valmierā pulcēja vairākus tūkstošus skatītāju

NBS parāde Valmierā pulcē vairākus tūkstošus skatītāju

Viens no cilvēku apmeklētākajiem pasākumiem valsts svētkos 4.maijā allaž ir militārā parāde. Tā bija arī šogad, kad šī parāde notika Valmierā. Parādē devās vairāki simti zemessargu, robežsargu un jaunsargu. Līdz šim vēl nebijis notikums – starp Latvijas karavīriem soļoja arī ASV armijas vienība. Tāpat parādes laikā kuplā skaitā tika demonstrēta Nacionālo Bruņoto spēku (NBS) un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) tehn

Cilvēkiem, protams, gribas redzēt, kādi izskatās mūsu bruņotie spēki. Savukārt mums ir svarīgi parādīt cilvēkiem, ka mēs esam, ka esam spējīgi un ar kapacitāti un vēlmi aizsargāt savu valsti,” norāda Zemessardzes 22.kājnieku bataljona komandieris, pulkvežleitnants Māris Tūtins.

Šis ir jau trešais gads, kad Nacionālie Bruņotie spēki kādā no Latvijas pilsētām rīko tik vērienīgu parādi un citus pasākumus visas dienas garumā, lai iepazīstinātu iedzīvotājus ar Latvijas armiju. Pērn NBS diena notika Kuldīgā, bet 2012.gadā – Rēzeknē.

Valmieras sākumskolas direktors Artūrs Skrastiņš uzskata, ka NBS viesošanās dažādās Latvijas pilsētās ir pozitīva tradīcija, jo ne jau visi var no perifērijas aizbraukt līdz Rīgai, lai redzētu parādi.

Kā norāda NBS komandieris, ģenerālleitnants Raimonds Graube, šī nav tā reize, lai demonstrētu Latvijas armijas varenību, bet gan lai būtu kopā ar tautu. Protams, parāde iegūst citu nozīmi Krievijas – Ukrainas konflikta kontekstā un tāpēc, ka parādē piedalās arī ASV karavīri.

Mēs varam ilgi akadēmiski vai politiski spriest par 5.paragrāfu un draugu nākšanu vai nenākšanu palīgā, spekulēt ar šiem jautājumiem, bet man kā virsniekam un komandierim vislabākais pierādījums ir praktiska rīcība, un tā ir notikusi,” saka Graube, nosaucot gaisa patruļas lidmašīnu skaita palielināšanos, NATO kuģu pienākšanu ostā Lietuvā un ASV karavīru ierašanos.

Militāro parādi Valmierā turpināja NBS tehnikas, ieroču un ekipējuma izstāde, kā arī dažādi paraugdemonstrējumi.

Nākamgad NBS diena norisināsies Jelgavā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti