1:1

1:1 Gundars Rēders: Mārtiņš Staķis (ar surdotulkojumu)

1:1

1:1 Gundars Rēders: Leonīds Kalniņš (ar surdotulkojumu)

1:1 Gundars Rēders: Leonīds Kalniņš

NBS komandieris neatbalsta obligātā militārā dienesta atjaunošanu Latvijā

Ja mēs gribam Latvijas aizsardzības sistēmā augsti profesionālas spējas, kas var īsā laikā nodrošināt Latvijas aizsardzību, tad tikai profesionāla sistēma kopā ar Zemessardzi ir derīga Latvijai. Tā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Viens pret vienu" sacīja Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Viņš piebilda, ka esam demokrātiskā valstī, tāpēc diskutēt un runāt par to nav aizliegts, taču uz jautājumu, vai viņš atbalsta obligāto militāro dienestu Latvijā, Kalniņš atbildēja noraidoši.

Vienlaikus viņš vērsa uzmanību, ka tikai sešās NATO dalībvalstīs ir obligātais dienests, bet pārējās valstīs – augstu attīstīts profesionālais dienests, kā arī mūsu Zemessardzei ekvivalentas struktūras.

Kalniņš arī uzsvēra, ka saskaņā ar aptaujām Latvijas iedzīvotāju vidū atbalsts obligātajam dienestam ir zems,

bet 17–24 gadu vecuma grupā tas ir vien 10%. "Ja  brīvprātīgi esam izveidojuši Latvijas valsti, tad tā jāsargā uz brīvprātības principa," viņš norādīja un uzsvēra, ka piespiedu likšana sargāt valsti varētu izsaukt negatīvu reakciju.

KONTEKSTS:

Latvija no obligātā militārā dienesta atteicās 2007. gada janvārī, pilnībā pārejot uz profesionālo militāro dienestu.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") janvāra vidū atzina, ka vispārējs obligāts militārs dienests nav īstenojams ar esošajiem līdzekļiem īsā laika periodā, tomēr kopumā tas nav tabu jautājums. Ministrs gan norādīja uz vairākiem aspektiem, kas būtu jāņem vērā: cik ātri to varētu ieviest, uz cik lielu iedzīvotāju skaitu tas attiektos un cik izmaksātu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti