NBS karavīru tiesās par centieniem iegūt fiktīvu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Prokuratūra apsūdzējusi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīru par prettiesisku labuma piedāvāšanu vakcinācijas centra darbiniekiem apmaiņā pret fiktīvu vakcināciju pret Covid-19.

Valsts policija un prokuratūra līdz šim nebija publiski atklājušas, kuru jomu pārstāv amatpersona, taču tagad prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka aģentūrai LETA apliecināja, ka vīrietis inkriminējamā nodarījuma brīdī strādājis NBS.

Prokuratūra informēja, ka saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai apsūdzētais vīrietis šogad no 12. līdz 28. jūlijam vairākkārt izteica vakcinācijas centra darbiniecēm – klientu un pacientu reģistratorei un ārstei – prettiesiskus labuma piedāvājumus. Piedāvājums bija par to, lai, viņu nevakcinējot, tiktu veikti nepatiesi ieraksti Covid-19 vakcinācijas dokumentācijā sertifikāta saņemšanai.

Prokurors 2021. gada 18. oktobrī apsūdzēto saucis pie kriminālatbildības par divu noziedzīgu nodarījumu – prettiesiska labumu došana (Krimināllikuma 326.3 panta pirmā daļa) – izdarīšanu. Par to paredzēts sods – piespiedu darbs vai naudas sods.

Apsūdzētais vīrietis savu vainu viņam inkriminēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā neatzīst.

Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūras prokurors 1. novembrī šo krimināllietu nosūtījis Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesai.

Jāatgādina, ka vēl pirms valdības lēmumiem par vakcinācijas pret Covid-19 prasību valsts pārvaldē, NBS komandieris Leonīds Kalniņš izdeva karavīriem pavēli pieņemt lēmumu – potēties vai arī atstāt dienestu. Patlaban pret Covid-19 vakcinācija NBS faktiski ir pabeigta, tomēr līdz 21. oktobrim pieci karavīri bija atvaļināti, jo atteikušies vakcinēties.

KONTEKSTS:

Augustā Valsts policija ziņoja par vairākiem veselības aprūpē strādājošajiem, kas palīdzējuši vairākiem simtiem iedzīvotāju nelegāli tikt pie Covid-19 vakcinācijas sertifikāta. Ļaudīm par fiktīvo vakcināciju bija jāmaksā ap 200 eiro, to organizēja trīs sievietes. Divas organizēja personu meklēšanu un naudas apmaiņu, bet trešā – vakcinācijas fakta viltošanu.

Viltoto Covid-19 sertifikātu anulēšana norit gausi - līdz septembra beigām bija anulēti vien 20. Tāpēc KNAB aicināja ļaut apturēt vakcinācijas sertifikātu darbību gadījumos, ja izmeklēšanas laikā radušās aizdomas par vakcinācijas fakta viltošanu.

Savukārt oktobrī kļuva zināms par mediķu aizdomām, ka Vidzemes slimnīcā miris Covid-19 slimnieks ar, iespējams, viltotu vakcinācijas sertifikātu. Mediķi arī aicinājuši Covid-19 slimniekus ar viltotiem sertifikātiem atklāt patiesību, lai varētu saņemt atbilstošāku ārstēšanu. Vēlāk par aizdomām, ka vairākiem ar Covid-19 slimiem pacientiem ir viltus sertifikāti, paziņoja arī Stradiņa slimnīca.

Tāpat oktobrī Cēsīs un Alūksnē aizdomās par fiktīvu vakcināciju pret Covid-19 aizturēja trīs personas, no kurām divas ir medicīnas iestādes darbinieces.

Tikmēr Saeima paātrināti lemj par kriminālatbildību par viltota Covid-19 sertifikāta iegādi. Vienlaikus plāno amnestiju personām, kuras labprātīgi paziņos par viltota Covid-19 sertifikāta iegādāšanos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti