Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Sabiedriskā apspriešana piekrastes plānojumam

Dienas ziņas

DU biologi atrod jaunas parazītu sugas

NBS instruktoru skolai aprit 15 gadu

NBS instruktoru skola atzīmē 15. gadadienu un izvirza jaunus mērķus

"Instruktori ir mūsu armijas mugurkauls" – ar šādiem vārdiem vairākkārt tika apliecināta Nacionālo bruņoto spēku (NBS) instruktoru skolas nozīme tās 15. gadadienas svētkos. 

Jubileja ir arī laiks, lai atskatītos uz paveikto un izvirzītu  jaunus uzdevumus. Nākamie gadi solās būt saspringti instruktoru skolas mācībspēkiem, jo plānota bruņoto spēku personālsastāva palielināšana un Zemessardzes attīstība.

Instruktoru skola īsteno armijas personāla profesionālās pilnveides programmu, sagatavojot speciālistus, kas vada karavīrus. Militārās izglītības sistēma izveidota tā, lai instruktoru profesionālā pilnveide notiktu visu dienesta laiku.

"Sākotnēji divesmitgadīgs dižkareivis sāk mācīties par kaprāli, tālāk, pēc pieciem gadiem, par seržantu vēl pēc pieciem gadiem - par virsseržantu, un tā līdz sava dienesta beigām," stāsta NBS Instruktoru skolas kapteinis Pēteris Suveizda.

Instruktoru sagatavotība bruņotajos spēkos vienmēr ir bijusi augstā līmenī. To novērtējuši ne tikai nacionāla mēroga militārie dienesti, bet arī starptautiskie sadarbības partneri.

"Par to mēs esam pārliecinājušies, ne tikai kontaktējoties ar mūsu ārzemju partneriem un esot operācijās, bet arī sniedzot mūsu palīdzību gan Moldovā, apmācot instruktorus, gan arī citās valstīs," norāda Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons.

Tieši kvalitātes dēļ Latvijas instruktori ir pieparasīti arī ārzemēs. Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs norāda, ka pieņemts lēmums palielināt bruņoto spēku personālsastāvu, un tas nozīmē papildu darbu instruktoru skolai.

"Protams, mēs nevaram veidot vienības bez instruktoriem, bez virsniekiem, jo tādēļ arī būs vajadzīgs papildu darbs un papildu gan instruktori, gan arī virsnieki, lai mēs varētu veidot vienības un trenētu karavīrus," teica Garisons.

Turpmāko gadu attīstībā instruktoru skola strādās arī pie Zemessardzes stiprināšanas. Viena no ambīcijām, ko skola vēlas īstenot, ir militāro programmu izveide angļu valodā, kas ļautu apmācīt arī ārzemju partnerus.

"Mēs gribam izveidot tādu kā skolas spēju, ka mēs esam spējīgi apmācīt arī angļu valodā gan savus sabiedrotos no NATO valstīm, gan arī iespējams partnerus no citām valstīm, piemēram, Ukrainas," atzina Suveizda.

Instruktoru skola Cēsīs dibināta ar mērķi paaugstināt valsts bruņoto spēku profesionalitāti un pilnveidot militārpersonu līderību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt