NBS, iespējams, pametīs 33 karavīri, kuri atteicās vakcinēties pret Covid-19

Dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos (NBS), iespējams, pārtrauks 33 karavīri, kuri atteicās vakcinēties pret Covid-19, to Latvijas Radio intervijā sacīja NBS komandieris Leonīds Kalniņš. 

Iepriekš NBS komandieris deva pavēli vēl nevakcinētiem karavīriem līdz 1. augustam izlemt – potēties vai atstāt dienestu

NBS līdz šim pret Covid-19 vakcinēti aptuveni 97% personāla.

Atlikušajos 3% ietilpst tie, kuri Covid-19 pārslimojuši, un tie 33 karavīri, kuri, iespējams, pametīs bruņotos spēkus. Covid-19 pārslimojošie karavīri vakcinēsies 180 dienas pēc vīrusa izslimošanas, jo tā iesaka mediķi, atzina Kalniņš.

Kalniņš sacīja, ka tie karavīri, kuri atteikušies vakcinēties, nevarēs turpināt dienestu, atkārtoti paužot, ka NBS var dienēt tikai pret Covid-19 vakcinēti karavīri.

“Līdz 1.augustam viņiem bija laiks un tagad ir iesākta disciplināra procedūra pret viņiem. Protams, šīs procedūras nobeigumā viņi tiks atvaļināti,” atzīmēja NBS komandieris. 

Ja karavīri izvēlēsies nevakcinēties un tiks lauzts dienesta līgums pirms termiņa, tad viņiem var nākties atmaksāt valstij viņu apmācībā ieguldīto naudu.

Savukārt NBS civilo darbinieku vidū vakcinācijas līmenis sasniedzis 80%, bet Zemessardzē vakcinācijas aptvere sasniedz 42%. Kalniņš gan atzīmēja, ka NBS civilajiem darbiniekiem un zemessargiem vakcinācija nav obligāta. Tāpat NBS komandieris atklāja, ka atsevišķās Zemessardzes brigādēs, piemēram Rīgā, vakcinācijas līmenis ir krietni augstāks.

KONTEKSTS:

Arī valdībā atbalstītie grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā paredz, ka no 1.oktobra NBS komandierim būs tiesības pieprasīt derīgu Covid-19 sertifikātu. Šie likuma grozījumi vēl jāpieņem Saeimā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti