NBS gatavi iesaistīties robežas kontrolē un sniegt materiāltehnisko atbalstu

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) gatavi sniegt gan atbalstu robežas kontrolei, gan arī veselības nozarei palīdzēt ar materiāltehniskajiem resursiem, informēja Aizsardzības ministrijā (AM).

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par!") atkārtoti apstiprinājis, ka NBS ir gatavi sniegt atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā. NBS ir izstrādājuši rīcības plānus, apzinājuši personāla un materiāltehniskos resursus, lai krīzes un pandēmijas saasināšanās gadījumā iesaistītos ārkārtējās situācijas risināšanā, uzsvēra ministrijā.

AM gan politiskajā, gan ekspertu līmenī ir pastāvīgā kontaktā ar Iekšlietu ministriju un Veselības ministriju, bet pagaidām šādu pieprasījumu ministrijas nav izteikušas, jo spēj tik galā ar saviem resursiem. Neraugoties uz to, tiklīdz šāda nepieciešamība parādīsies, NBS ir gatavi sniegt atbalstu gan papildu pasākumu ieviešanai uz valsts robežas, gan sabiedriskās kārtības nodrošināšanā.

Tāpat NBS rīcībā ir tādi materiāltehniskie resursi kā, piemēram, teltis, ģeneratori un transports, lai sniegtu atbalstu gan veselības, gan iekšlietu nozarei. Tāpat NBS veiks apmācību izvēršanas infrastruktūras izveidē, lai spētu sniegt atbalstu, ja šāda vajadzība radīsies.

AM uzsver, ka būtiski, ka šāds atbalsts notiek koordinēti ar Krīzes vadības padomes lēmumu, jo jau šobrīd Nacionālie bruņotie spēki ir saņēmuši atbalsta pieprasījumus no vairākām pašvaldībām. Ņemot vērā ārkārtējās situācijas raksturu, lēmumam par atbalsta sniegšanu arī reģionālā līmenī ir jābūt centralizētam.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam koronavīrusam Covid-19, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā no 13. marta līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt