NBS Apvienotā štāba priekšniekam Mogiļnijam piešķirta ģenerālmajora pakāpe

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piešķīris ģenerālmajora dienesta pakāpi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Apvienotā štāba priekšniekam Ivo Mogiļnijam, liecina oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis" publicētā pavēle.

Līdz šim Mogiļnijam bija brigādes ģenerāļa dienesta pakāpe. Nākamo dienesta pakāpi - brigādes ģenerāļa pakāpi - prezidents piešķīris arī pulkvedim Georgam Kerlinam. Prezidenta pavēlē teikts, ka abiem virsniekiem pakāpes piešķirtas par nozīmīga ieguldījuma došanu NBS attīstībā.

Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta vadītājs Kaspars Galkins portālam LSM pastāstīja, ka Apvienotajā štābā virsnieku pārcelšanas netiek plānotas, bet bruņotajiem spēkiem ir būtiski ievērot komandvadības piramīdas principu.

"Apvienotā štāba amats ir divu zvaigžņu - respektīvi ģenerālmajora amats. Štāba priekšnieka vietnieki ir brigādes ģenerāļa līmenis. Šobrīd jau ir viens no štāba priekšnieka vietniekiem ar brigādes ģenerāļa pakāpi - [Imants] Ziediņš. Pilnīgi loģiski, ka ģenerālis Kerlins kā štāba priekšnieka vietnieks operacionālos jautājumos arī saņems pakāpi," teica Galkins.

Viņš piebilda, ka minēto virsnieku darbu atzinīgi novērtējis aizsardzības ministrs un NBS komandieris un jaunās pakāpes ir atbilstošas viņu amatu līmenim.

Līdz šim ģenerālmajora dienesta pakāpe bija diviem NBS virsniekiem - Latvijas militārajam pārstāvim NATO un Eiropas Savienībā Jurim Zeibārtam un Baltijas aizsardzības koledžas komandantam Andim Dilānam.

Pati augstākā pakāpe - ģenerālleitnants - ir NBS komandierim Leonīdam Kalniņam.

Ģenerālmajros Mogiļnijs ir arī NBS komandiera vietnieks. Apvienotā štāba priekšnieka amatā viņš tika iecelts aizvadītā gada sākumā.

Piektdien intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis stāstīja, ka šobrīd Latvijas armijas lielais uzdevums ir sekmīga daudznacionālās divīzijas "Ziemeļi" štāba izveidošana Ādažu militārajā bāzē.
 
Vasarā tika nolemts, ka militārajā bāzē Ādažos tiks izvietots daudznacionālais divīzijas “Ziemeļi” štābs. Par to vienojušās Dānija, Latvija un Igaunija. Štāba veidošana ir tupinājums tiem darbiem, ko aizsāka vēl iepriekšējie divi NATO samiti – Varšavā un pirms tam vēl Velsā.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti