Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kristīni Bērziņu ievēl CVK priekšsēdētājas amatā

Diskutē par Tilžas mācību iestāžu nākotni

Nav skaidrības par Tilžas mācību iestāžu nākotni

Balvu novada Tilžas internātpamatskolai šis ir pēdējais mācību gads. Novada pašvaldības vadība vairākkārt vērsusies pie valdības ar lūgumu saglabāt mācību iestādi, taču finansiālais atbalsts no valsts netika gūts. Par gaidāmajām izmaiņām  sanāksmē  informēti vecāki, kuru bērni apmeklē Tilžas mācību iestādes.

Tilžas Kultūras namā bija sanākuši teju visi Tilžas iedzīvotāji. Lielākoties tie ir vecāki, kuru bērni apmeklē vietējās izglītības iestādes. Balvu novada vadības rīkotas sanāksmes mērķis bija informēt vecākus par jautājumiem, kas saistīti ar Tilžas internātpamatskolas likvidēšanu un pārējo šeit esošu izglītības iestāžu likteņiem, lai kopīgiem spēkiem rast risinājumu, kā turpmāk nodrošināt apmācību procesu Tilžā.

Ar 2019. gada janvāri valsts pārtrauca internātpamatskolas finansējumu, līdz ar ko pašvaldība vairs nespēs turpmāk uzturēt šo mācību iestādi. 

Balvu novada domes priekšsēdētāja vietniece Anita Petrova atzina, ka šobrīd “esam lielā neziņā, mēs nevaram paredzēt, ko izglītojamo vecāki izvēlēsies”

“Vai vecāki, kuri izglītību izvēlējušies Tilžas internātskolā, izteiks tādu vēlmi turpināt mācības tieši šajā skolā; mums kā pašvaldībai šīs iespējas ir jānodrošina, bet, ja bērnu vecāki izvēlēsies citas skolas, mēs diemžēl nevarēsim neko ietekmēt,” sacīja Petrova.

Pēdējo gadu laikā Tilžas izglītības iestāžu infrastruktūras sakārtošanā tika ieguldīti ievērojami līdzekļi. Lai lietderīgi izmantotu esošas ēkas un telpas, pašlaik ir izveidoti divi iespējamie varianti, viens no tiem paredz vienas izglītības iestādes izveidošanu – Tilžas vidusskolu 1. – 12. klasēm ar sešām programmām, un tā varētu būt izvietota divās ēkās, savukārt otrais - vidusskolas izvietošanu trijās ēkās.

Abi varianti paredz internāta un bērnu patversmes “Ābeļzieds” saglabāšanu un apmācību nodrošināšanu tagadējiem internāta audzēkņiem speciāli paredzētajās programmās.

“Šeit paliktu tie bērni, kuri programmā, gan pamatskolas posmā, gan praktiski Tilžas internātskolas bērni - ar prioritāti tikai tie, kas ir Balvu novada bērni,” skaidroja Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Inta Kaļva.

Tiek pieļauts, ka turpmāk Tilžas bērnudārzu varētu pārvietot uz internātpamatskolas telpām. Vecāku vairākums neatbalsta šo ieceri, jo piedāvātas internāta pirmajā stāvā esošas telpas, kas  nav piemērotas bērnu grupiņām. Vienai no māmiņām, kuras bērnam ir autisms, pārcelšanas jautājums ir īpaši sāpīgs, jo krasa vides maiņa var ietekmēt viņas bērna veselību.

 “Ja man nāksies riskēt ar viņa veselību, šeit būs vēl viens bezdarbnieks, kas būšu es, jo man nāksies ņemt viņu savā aprūpē vai arī vispār pārcelties uz citu novadu, jo ar autistiem strādā labāk citos novados, taču es vēlos palikt šeit,” stāstīja audzēkņa mamma Liene Karole.

Iedzīvotāju bažas saistās arī ar to, ka vairāki pedagogi zaudēs darbu, to vidū ir arī tie, kas ir vienīgie ģimenes apgādātāji. Tas savukārt sekmēs cilvēku prombraukšanu, faktiski lemjot Tilžu izmiršanai.

“Varbūt cilvēki nespēj pateikt, ko viņi domā, saprotiet to, ka ražotnes nekādas nav, tā internātskola, kad pazūd, - kas tālāk, kādas perspektīvas? Mēs par bērniem nevaram runāt, vairāk nekā 20%-30% vienkārši spiesti būs aizbraukt uz ārzemēm, kurš varēs,” pauda Tilžas iedzīvotājs Raitis Radjukvs.

Perspektīvā pastāv šaubas arī par to, vai Tilžas vidusskola spēs saglabāt vidusskolas statusu, jo nākamajā mācību gadā skolas klasēs netiks sasniegts nepieciešamais bērnu skaits.

Pagaidām situācijas risinājums nav rasts, taču dialogs ir uzsākts un kā nākamo soli novada pašvaldības vadība redz vecāku anketēšanu, lai noskaidrotu viņu viedokļus un plānus attiecībā uz turpmāko bērnu izglītošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt