Naukšēnos izveido specializēto darbnīcu cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem

Naukšēnu novadā izveidota specializēta darbnīca pilngadīgiem cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, informēja Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas projekta “Vidzeme iekļauj” sabiedrisko attiecību speciāliste Naula Dannenberga.

Darbnīca izveidota ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansiālo atbalstu pēc Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas plāna izstrādes ieteikumiem.

Specializētā darbnīca izveidota ainaviskā vietā, bijušajā "Mazaldaru" pasta ēkā.

Dalībnieki tajā apgūs jaunas darba prasmes un pilnveidos socializēšanās prasmes, kas mazina risku nonākt institucionālajā aprūpē.

"Vispirms sāksim darboties ar mālu, vēlāk ir doma strādāt ar koku un papīru. Būs dažādas attīstošas nodarbības, arī kustību terapija un individuālas konsultācijas. Domājot par fizisko veselību, dienas ritmā iekļausim pastaigas ārā un vingrošanu.

Mūsuprāt, šādas nodarbības palīdzēs cilvēkiem sajust sevi kā personību, paaugstinās viņu pašvērtējumu. Ceram, ka mums izdosies!"

– tā par specializēto darbnīcu pakalpojuma uzsākšanu teica Naukšēnu novada sociālā dienesta vadītāja Aleksandra Ločmele.

Naukšēnu novadā dzīvo 35 pilngadīgi cilvēki ar garīga rakstura traucējumiem, no kuriem Vidzemes plānošanas reģiona deinstitucionalizācijas projektā “Vidzeme iekļauj” iesaistīti seši pašvaldības iedzīvotāji. Naukšēnu novada pašvaldība piedāvās iespēju pakalpojumu saņemt arī Rūjienas novada iedzīvotājiem.

Kopējās projekta izmaksas ir 81 872 eiro, no tiem 66 153,51 eiro ir ERAF finansējums, 2894,41 eiro valsts budžeta dotācija pašvaldībām, 836,22 eiro valsts budžeta finansējums, bet pārējais - pašvaldības finansējums.

Darbnīca pilnvērtīgi varēs darboties pēc Covid-19 pandēmijas dēļ noteikto stingro ierobežojumu atcelšanas un ievērojot visus epidemioloģiskās drošibas noteikumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt