Panorāma

Nozog identitāti un iedzen parādos

Panorāma

Pirmajiem dziedāšanas svētkiem Dikļos - 155

Nauda «Saskaņas» konsultanta firmām pārskaitīta arī no RD konta

Nauda «Saskaņas» konsultanta firmām pārskaitīta arī no Rīgas domes konta

Latvijas Televīzijas rīcībā ir jauni fakti par to, kā no Rīgas domes budžeta līdzekļus saņēmis KNAB kriminālprocesā ierautais “Saskaņas” priekšvēlēšanu konsultants no Vācijas Lucs Meiers. “Panorāma” noskaidroja, ka ar Meieru saistītās firmas saņēmušas ne tikai Rīgas Tūrisma attīstības biroja finansējumu, bet arī gandrīz 70 000 eiro no Rīgas domes struktūrvienības – Ārlietu pārvaldes. 

Lobists no Vācijas Lucs Meiers veidoja “Saskaņas” kampaņu pirms pērnā gada vēlēšanām, vienlaikus ar viņu saistītie uzņēmumi saņēma naudu no Rīgas tūrisma attīstības biroja (RTAB) - par “Rīgas” popularizēšanas kampaņām. Publiski pieejamas informācijas par to, ka "Rīgas" kampaņas nav notikušas.

KNAB iepriekš sāka krimināllietu pret RTAB amatpersonām par naudas izšķērdēšanu – tostarp ar fiktīvu līgumu palīdzību.

LTV noskaidroja, ka nauda ar Lucu Meieru saistītajām firmām maksāta arī no pašas Rīgas domes budžeta. Rīgas domes Ārlietu pārvalde vairākiem uzņēmumiem samaksājusi gandrīz 70 000 eiro. Līdzekļus saņēmušās firmas ir no Vācijas, Zviedrijas un Spānijas, bet visas saistītas ar Meieru. 

Ārlietu pārvaldē skaidro, ka 70 000 samaksāti par ekspertu semināriem ārvalstīs. Semināru mērķis – toreizējam mēram Nilam Ušakovam bija jātiekas ar ārzemju ekspertiem un uzdevums seminārus rīkot nācis no domes vadības. 

RD ārlietu pārvaldes vadītāja Baiba Buka-Vaivade noliedz, ka būtu izvēlējusies firmas, ar kurām jāslēdz līgumi. Kurš to darījis, viņa arī nezinot. 

No trīs ieplānotiem semināriem ir noticis tikai viens – Vācijā,

tajā pašā laikā, kad Nils Ušakovs atradas vizītē Berlīnē, kur arī tika nofilmēts kopā ar konsultantu Lucu Meieru. Pārvaldē skaidro, ka pārējos seminārus Ušakovs atcēlis līdz ar savu atkāpšanos no Rīgas mēra amata. Taču avansu ar par diviem nenotikušajiem semināriem ar konsultantu Meieru saistītās firmas ir saņēmušas, pēdējais pārskaitījums veikts dienā, kad ārlietu pārvaldē notikušas KNAB kratīšanas.

Bukai-Vaivadei neesot pamata aizdomām, ka nauda varētu būt iztērēta citiem mērķiem, nevis "Saskaņas" priekšvēlēšanu kampaņai. 

Uz LTV lūgumu pierādīt, ka seminārs Berlīnē tiešām noticis un sagatavošanas darbi pārējiem tiešām veikti, ārlietu pārvalde atbildēja, ka dokumenti par to vairs neatrodas birojā. Visticamāk, tie ir izņemti KNAB kratīšanu laikā. 

LTV vēlējās uzdot jautājumus arī Ušakovam, kāpēc viņš izvēlējās tieši šīs firmas un ko par investīcijām iemācījās Berlīnē. Taču politiķis atteicās runāt ar “Panorāmu", bet uz rakstiski uzdotajiem jautājumiem neatbildēja.

Nerunīgs bija arī bijušais Rīgas tūrisma attīstības biroja valdes loceklis Maksims Tolstojs. Viņu tur aizdomās KNAB kriminālprocesā, kas uzsākts par RTAB līdzekļu izšķērdēšanu. 

"Es nezinu, ko es varu jums atbildēt un ko nē," teica Tolstojs. Kas tie bija par pasākumiem, ko organizēja Luca Meiera uzņēmumi, viņš nevarot atbildēt. 

Aizdomās šajā kriminālprocesā tiek turēta arī bijusī RTAB vadītāja Vita Jeromoloviča un darbiniece Ingūna Priedīte. Birojs izmeklēšanas gaitu pagaidām nekomentē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti