Panorāma

IDB aiztur VP amatpersonas

Panorāma

Piemiņas dārzs Staļina lielā terora upuriem Butovā

NATO valstu ministri viesojas Ādažu bāzē

NATO valstu ministri viesojas Ādažu bāzē

Jau pirms gaidāmās Rīgas konferences sešu NATO valstu aizsardzības ministri un  vietnieki ceturtdien, 28. septembrī, apciemoja NATO paplašinātās klātbūtnes misijas karavīrus Ādažu bāzē. Ministri atzīst – tik ātra daudznacionālas kaujasspējīgas grupas izveide bijusi liels izaicinājums. Alianse pierādījusi, ka ir spējusi to veikt.

Vien trīs mēnešus pēc ierašanās Latvijā Kanādas vadītā NATO starptautiskā kaujas grupa ir pilnībā gatava integrēties Latvijas sauszemes brigādes sastāvā. Šodien to novērtēja arī Kanādas aizsardzības ministrs

"Tā ir pilnīgi kaujasspējīga kaujas grupa, kura sūta spēcīgu atturēšanas signālu. Turklāt ir sūtīts arī signāls, ka valstis var sanākt ātri kopā un ko tādu izlemt. Mūsu vīri un sievas uniformās ir skaidri pierādījuši, ka var to paveikt," sacīja Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans.

"Es vēlos arī piebilst, ka Polija, tāpat kā Latvija un citas NATO austrumu flanga valstis, ļoti labi zina, ko nozīmē Krievijas imperiālisms. Tādējādi iespēja aizstāvēt mūsu valstis padara mūs stiprākus ar katru dienu," teica Polijas aizsardzības ministrs Antonijs Macarevičs.

Līdzās Latvijas un Kanādas karavīriem misijā piedalās arī sabiedrotie no  Albānijas, Slovēnijas, Itālijas un Spānijas. Dienvideiropas kareivjiem gan nācies pierast pie skarbā ziemeļu klimata un vasaras neesamības.

"Tas ir tas jautājums, ko es uzdevu arī savas valsts karavīriem, jo viņi nāk no Seviļas, no Estremadudas, kas ir pašas karstākās vietas. Tomēr viņiem es sacīju, ka viņi šo pieredzi nekad neaizmirsīs. Viņi aizvien ir augsti motivēti un izbauda šo misiju," atzina Spānijas aizsardzības ministra vietnieks Huans Fransisko Martiness Nunjess.

Pēc NATO sertifikāta saņemšanas starptautiskā kaujas grupa ir integrēta sauszemes mehanizētajā brigādē. Tās komandieris atzīst – vienības ugunsspējas ir būtiski augušas.

"Es gribētu teikt, ka mēs tagad protam spēlēt savu meldiju. Tagad mums ir jāiemācās spēlēt džezu.[..] Uguns jauda sauszemes mehanizētajā kājnieku brigādē tagad ir ievērojami uzlabojusies. Tās ir jaunas spējas, kuras man kā brigādes komandierim, kā arī manam štābam ir jāiemācās pilnībā izmantot," teica Nacionālo bruņoto spēku pulkvedis, Sauszemes spēku kājnieku brigādes komandieris Ilmārs Atis Lejiņš.

Tikmēr aizsardzības ministrs atzīst, ka sauszemes kaujasspēju stiprināšana ir tikai sākums.

"Mums ir jārunā par tālākajiem soļiem, un šī ir tikai tagad sauszemes komponente.

Mums ir jāskatās uz gaisu, mums ir jāskatās uz jūru un kiberdrošības jautājumiem. Tie visi ir aktuālie jautājumi," uzskata Latvijas aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Jauniegūtās kaujasspējas jau drīzumā Latvijas un NATO sabiedroto apvienotā brigāde pārbaudīs starptautiskajās mācībās “Sudraba bulta”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti