Sadaļas Sadaļas

NATO militārie kuģi Liepājā gatavojas pretmīnu mācībām

Trešdien, 3.maijā, Liepājā pietauvojās četri NATO pirmās pastāvīgās jūras pretmīnu grupas kuģi Igaunijas Jūras spēku komandiera vadībā. Notiek gatavošanās šomēnes Baltijas jūrā gaidāmajām pretmīnu mācībām. Viesošanās Liepājā ir veltīta arī Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienai.

NATO pirmās pastāvīgās jūras pretmīnu grupas galvenais mērķis ir atrast un neitralizēt nesprāgušo munīciju dažādos starptautiskos ūdeņos, tostarp arī Baltijas jūrā, tāpēc gaidāmās ''HODOPS'' mācības, pēc Igaunijas Jūras spēku komandiera Johana-Eliasa Seljamā vārdiem, ir

ļoti nozīmīgs pasākums, lai pilveidotu grupas dalībnieku kompetenci, kā arī lai sekmētu jūras ūdeņu drošību.

Dažādas līdzīgas jūras spēku apmācības Latvijas ūdeņos norisinās nepārtraukti, par piemēru var saukt nesen notikušo ''FLOTEX 2016'' mācību ciklu.

„Protams, primārais mērķis šādām apmācībām ir atrast nesprāgušas mīnas, taču tā ir arī lieliska iespēja trenēties, jo mūsu pretmīnu grupa ir viena no četrām paaugstinātas gatavības NATO Reaģēšanas spēku daļām, kas ir būtisks posms visu NATO dalībvalstu jūras aizsardzībā,” saka NATO 1.pastāvīgās jūras pretmīnu grupas Igaunijas Jūras spēku komandieris Johans Eliass Selmjā.

Pirms vizītes Liepājā NATO pretmīnu grupa piedalījās “HODOPS” mācībās Norvēģijas teritoriālajos ūdeņos Oslo tuvumā.

Sadarbībā ar vairākiem Norvēģijas Jūras spēku kuģiem tika identificētas un neitralizētas 33 nesprāgušas vēsturiskās mīnas un sprādzienbīstami objekti, kas tur saglabājušies no Otrā pasaules kara laikiem.

Šogad pretmīnu grupa apmeklējusi Vāciju, Franciju, Lielbritāniju, Norvēģiju un tagad arī Latviju.

Latvijas ūdeņos ''HODOPS'' apmācības notiks līdz 11. maijam, kurās piedalīsies arī Latvijas Jūras spēki. Trešdien TV Kurzemes filmēšanas grupai tika dota ekskluzīva iespēja iepazīties ar ekipējumu, ar kuru ikdienā Norvēģijas kuģis „Hinnoey” neitralizē nesprāgušās mīnas.

„Lai neitralizētu nesprāgušas mīnas, mēs vispirms tās atrodam, izmantojot hidrolokatoru, un pēc tam nolaižam lejā šo ekipējumu, kas uz mīnas novieto spridzekli, kuru pēc tam detonējam. Es teiktu, ka esam labi aprīkoti, jo šīs ierīces ir vienas no modernākajām, kādas vien ir iespējams dabūt,” norāda Norvēģijas Jūras spēku kuģa „Hinnoey” hidrolokatora operators Odins Forbergs.

Savukārt jau ceturtdien, Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienā - 4. maijā, ar šo ekipējumu būs iespēja iepazīties visiem interesentiem, kā arī visi četri pretmīnu grupas kuģi un arī Latvijas Jūras spēku vienības Liepājas tirdzniecības kanālā būs atvērtas apskatei apmeklētājiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt