NATO kaujas grupai Latvijā pievienojas Melnkalnes karavīri

NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupai pievienojušies astoņi Melnkalnes bruņoto spēku karavīri, informēja Latvijas Aizsardzības ministrijā (AM).

Melnkalnes karavīri misiju Latvijā pildīs NATO kaujas grupas Slovēnijas izlūkvada sastāvā, rakstīts Melnkalnes AM preses paziņojumā. Paziņojumā tostarp arī teikts, ka, piedaloties misijā Latvijā, Melnkalne apstiprina savu nolūku sniegt nopietnu ieguldījumu alianses drošības stiprināšanā. Melnkalne ir jaunākā NATO dalībniece - aliansei tā pievienojās 2017. gada jūnijā, kļūstot par 29. dalībvalsti.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido ap 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Latvijas AM atgādina, ka NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Kaujas grupas demonstrē alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt valstis pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti