Panorāma

Sākušās Dzejas dienas

Panorāma

Mirušās dzemdētājas lietā daudz jautājumu

NATO izcilības centrs vēl nav nodots ekspluatācijā

NATO izcilības centrs Rīgā nav nodots ekspluatācijā; svinīgā atklāšana - būvobjektā

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs Rīgā svinīgi atklāts, bet ēka vēl joprojām nav nodota ekspluatācijā un nav zināms, kad tas varētu notikt. Centra atklāšanas ceremonija sarīkota 20.augustā, jo tā bijusi vienīgā diena, kad uzaicinātie viesi varēja ierasties. Tā kā ēka un apkārtējā teritorija nebija pieņemta ekspluatācijā, prezidenti un ģenerāļi šampanieti faktiski malkoja būvobjektā.   

Kopā ar Latvijas prezidentu arī Lietuvas prezidente, Igaunijas ārlietu ministre un ASV senatori pārgrieza lenti, un NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs  pasludināts par atklātu. Tas notika 20.augustā, kad ēka Kalnciema ielā vēl nebija  pieņemta ekspluatācijā.

10.augustā Rīgas būvvalde saņēma apliecinājumu, ka ēka gatava nodošanai ekspluatācijā. Bet, tā kā nebija iesniegta visa vajadzīgā dokumentācija, nams aizvien vēl nav pieņemts ekspluatācijā.

“Galvenais būvdarbu vadītājs ir atbildīgs par to, lai nepiederošas personas būvobjektā neiekļūtu, ņemot vērā, ka ēka nav nodota ekspluatācijā. Šis aizvien skaitās būvojekts. Taču atbilstoši valdības noteikumiem ir pieļaujama nepiederošu personu iekļūšanu objektā, ja viņiem tiek izsniegtas apmeklētāju apliecības,” skaidroja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka.

Taču pirms atklāšanas pasākuma vismaz žurnālistus neviens nebrīdināja, ka objekts vēl nav nodots ekspluatācijā. Būvniecības valsts kontroles birojā, ko izveidoja pēc Zolitūdes traģēdijas, atzīst - atrodoties būvlaukumā, riski ir vienmēr. Galvenais, lai cilvēki par to zinātu.

“Darba aizsardzības koordinators ir atbildīgs, lai izvērtētu, kādi ir riski tiem, kas atrodas būvdarbu objektā, un atkarībā no riskiem cilvēkiem ir jābūt pilnībā informētiem par riskiem un jābūt aprīkotiem ar atbilstošiem aizsardzības līdzekļiem,” skaidroja    Būvniecības valsts kontroles biroja direktors Pēteris Druķis.      

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra pārstāve Linda Curika norādīja, ka atļauja rīkot pasākumu bijusi.

“Inaugurācija notika pagalmā, nevis ēkā. Mēs ievērojām visas nepieciešamās drošības prasības. Jūs paši no LTV bijāt klāt, un neviens ēkā netika ielaists,” LTV “Panorāmai” sacīja Curika. 

“Būvniecība ēkā bija pabeigta. Šobrīd notiek darbs ar dokumentu nokārtošanu būvvaldei. [..] Mēs visu pasākumu sākām plānot pusgadu iepriekš. Būvniecības process tika uzsākts pēc vecā būvniecības likuma un pabeigts pēc jaunā.  Tāpēc dokumentu kārtošana notiek drusku ilgāk,” skaidroja Curika.  

Ēkas pasūtītājs ir Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkuma centrs. Tur saka - atklāšanas pasākums saskaņots ar būvkompāniju.

“Drošības pasākumi bija ievēroti. Briesmas nevienam nedraudēja. Mūsu kļūda, ka nepabrīdinājām, ka visi atrodas būvojektā. Bet visi drošības noteikumi tika ievēroti,” pauda Valsts aizsardzības militāro objektu un iepirkumu centra speciāliste Aija Jakubovska.

NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs no Aizsardzības ministrijas uz renovēto ēku pārvāksies tuvāko mēnešu laikā. Remonts un iekārtošana atbilstoši NATO drošības standartiem izmaksās trīs miljonus eiro.  

Šis jau ir trešais NATO centrs Baltijas valstīs. Igaunijā ir NATO veidota iestāde, kas nodarbojas ar kiberdrošības, bet Lietuvā – ar enerģētikas drošības jautājumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt