Dienas ziņas

Aptur kriminālprocesu par Valdgales ugunsgrēka izcelšanos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

VM rosina mazināt alkohola pieejamību

Narkologi atbalsta Veselības ministrijas virzītos alkohola patēriņa ierobežojumus

Narkologi atbalsta Veselības ministrijas (VM) izstrādāto plānu alkoholisko dzērienu patēriņa mazināšanai. Narkoloģiskās palīdzības dienestā norāda – ministrijas plānotie ierobežojumi mērķēti galvenokārt uz jauniešiem.

Plānā, kas pašlaik nodots publiskai apspriešanai, VM iecerējusi aizliegt pilnīgi visu alkoholisko dzērienu reklāmu gan radio, gan televīzijā, gan internetā. Tāpat VM iecerējusi aizliegt alkoholisko dzērienu tirdzniecību degvielas uzpildes stacijās un arī mazināt pieļaujamo alkohola koncentrāciju asinīs visiem autovadītājiem no pašlaik atļautajām 0,5 promilēm līdz 0,2 promilēm.

Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra uzņemšanas nodaļā viens pēc otra iebrauc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta auto, vedot akūtus pacientus, kuru veselības problēmas lielākoties izraisījusi pārmērīga alkohola lietošana. Centra Narkoloģiskās palīdzības dienesta vadītāja  Astrīda Stirna norāda – ministrijas plānotie ierobežojumi mērķēti galvenokārt uz jauniešiem. 

Eiropā un arī Pasaules veselības organizācija pašlaik veic daudz pētījumu saistībā ar alkohola patēriņu.

"Speciālisti pētījumos pierādījuši, cik ārkārtīgi liela nozīme ir alkohola patēriņam un vides pieejamībai, reklāmai, kā arī cenai.

Tās ir trīs galvenās lietas, kas ietekmē patēriņu," sacīja Stirna.

Narkologi ierobežojums atbalsta, piebilstot, ka būtiska nozīme varētu būt arī akcijām, atlaidēm un citām mārketinga aktivitātēm veikalos, kas mudina pircēju pieņemt spontānus lēmumus – piemēram, nopirkt vienas pudeles vietā vairākas. Arī šis ir plānots kā ierobežojums topošajā rīcības plānā.

"Alkohola lietošana ir viens no priekšlaicīgas nāves cēloņiem, pietiekami liels alkohola patēriņš ir jauniešu vidū.

Ikviens Latvijas iedzīvotājs ir aicināts iepazīties ar plāna projektu, izteikt savus priekšlikums, izteikt savu viedokli, sūtīt Veselības ministrijai," teica VM Veselības veicināšanas un atkarību profilakses nodaļas vadītāja Inga Birzniece.

Ieteikumi tiks gaidīti līdz 5. augustam, un pēc to apkopošanas plānu paredzēts apspriest valdībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti