«Nanoūdens» lietā «Rīgas satiksme» atzīta par cietušo

Prokuratūra tā dēvētajā pašvaldības SIA "Rīgas satiksme" (RS) nanotehnoloģiju krimināllietā uzņēmumu atzinusi par cietušo, taču nav pieteikusi kaitējuma kompensāciju, turklāt lietā iesaistītas vēl divas amatpersonas, noskaidroja aģentūra LETA.

Patlaban galīgās apsūdzības uzrādītas četrām personām. Trīs personām inkriminēti divi noziedzīgi nodarījumi par krāpšanu lielā apmērā organizētā grupā un divi noziedzīgi nodarījumi par legalizāciju lielā apmērā organizētā grupā, pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka.

Papildus vienai no šīm personām inkriminēta arī dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošana mantkārīgā nolūkā, kas izraisīja smagas sekas. Tas nozīmē, ka šī apsūdzētā persona ir amatpersona.

Ceturtajai personai inkriminēta krāpšana un noziedzīgi iegūtu līdzekļa legalizēšana.

Lai arī RS atzīta par cietušo, bet nav pieteikusi kaitējuma kompensāciju, kopumā RS par pirmo iepirkumu nodarīti zaudējumi 482 060 eiro apmērā, bet par otro iepirkumu 352 182 eiro apmērā.

Plānots, ka tuvākajā laikā lietu nodos tiesai, taču patlaban plašāku informāciju prokuratūra nesniedz.

Eiduka apliecināja, ka lietā ir vēl divas amatpersonas, kurām piemērots statuss - persona pret kuru sākts kriminālprocess. Prokuratūra gan patlaban neatklāja, vai šīm amatpersonām uzrādīs apsūdzības.

KONTEKSTS:

Noslēdzot izmeklēšanu tā dēvētajā nanoūdens krimināllietā, Valsts policija secinājusi, ka lietā nodarīti 700 000 eiro zaudējumi “Rīgas satiksmei” un par to atbildīgas četras personas. Lietā atklājās krāpšana, iepērkot par nanotehnoloģisko ķīmiju uzdotas vielas transporta tīrīšanai, kuras tādas nemaz nebija.

Policijā norādīja - pierādījumi liecina, ka, lai minētā prece tiktu pieņemta, tika viltotas preču pavadzīmes un produktu etiķetes. Pēc naudas līdzekļu izkrāpšanas veikta arī noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācija.

2017.gada decembrī “Rīgas satiksmes” nanotehnoloģiju krimināllietā prokurors pie kriminālatbildības saucis četras personas.

Tikmēr “Rīgas satiksme”, kurai nodarīti zaudējumi šajā lietā, par cietušo pieteikties nesteidza. Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors izteicis prokurora brīdinājumu Rīgas domei un RS saistībā ar RS iepirkuma procedūru neatbilstību likuma prasībām. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti