Panorāma

Aculiecinieks. sms SOS

Panorāma

Muzejā izveidota porcelāna leļļu izstāde

Nama apsaimniekotājs demontē elektropadeves iekārtas

Nama apsaimniekotājs demontē elektropadeves iekārtas

Daudzdzīvokļu namā Rīgā, Duntes ielā 28 trešdien visu dienu raustās elektrība - pie vainas gan nav bojājums elektropadeves iekārtā, bet mājas iedzīvotāju cīņa ar nama apsaimniekotāju. "Namu apsaimniekošana" trešdien trīs reizes bloķēja elektropadevi vairākiem desmitiem dzīvokļu, kamēr nama iedzīvotāji to paši saviem spēkiem atkal atjaunoja. Daļai dzīvokļu īpašnieku vakars tomēr būs jāpavada sveču gaismā, bet ceturtdien apsaimniekotājs solījis atslēgt elektropadevi visai milzīgajai ēkai. Tā iemesls - iedzīvotāji maksā rēķinus apsaimniekotājam, bet izrādās, ka līdz reālajiem pakalpojumu sniedzējiem nauda nenonāk.

Mājas iedzīvotāji pēdējās nedēļās paveikuši neiespējamo – apstaigājot vairāk nekā 200 dzīvokļus, izdevies iegūt lielākās nama iedzīvotāju daļas piekrišanu namsaimnieka nomaiņai, un oficiālais dzīvokļa kopības lēmums uz “Namu apsaimniekošana” nogādāts jau otrdien.

"No juridiskā viedokļa pēc biedrības sapulces viņiem vairs nav pilnvarojuma, mēs viņu vairs saskaņā ar likumu nepilnvarojam. Viņi pārkāpj gan civillikumu, gan speciālo likumu un, manuprāt, arī krimināllikumu. Šajā ziņā, jo tā ir faktiski ielaušanās svešā īpašumā, kur viņiem vairs nav absolūti nekāda kompetence," stāsta mājas iedzīvotāja, Saeimas deputāte Ilma Čepāne (Vienotība).

Paši namu apsaimniekotāji gan norāda, ka namsaimnieka maiņa paredzēta tikai pirmajā martā, un šodien veiktās darbības ir likumsakarīgas.

Apsaimniekotāji taujāti, vai viņiem tas šķiet likumīgi  “Namu apsaimniekošana” prokūriste Inese Briķena atbild - "Jā, protams." 

Nama iedzīvotāji stāsta, ka lielos parādos ir tikai dažu dzīvokļu īpašnieki, kuriem ierosināta fiziskās personas maksātnespēja, pārējie rēķinus regulāri nomaksā vēl pirms noteiktā termiņa. Pēdējie mēneši bijis izņēmums, jo par spīti apmaksātajiem rēķiniem pienāk brīdinājuma vēstules no komunālo maksājumu sniedzējiem.

“Namu apsaimniekošana”, kurai šobrīd noteikts tiesiskās aizsardzības process, norāda, ka vienmēr ir visus iemaksātos līdzekļus novirzījuši pakalpojuma sniedzējiem, un uzņēmuma parāds nekad nav bijis lielāks kā dzīvokļa īpašnieku parāds pret viņiem. Tāpat “Namu apsaimniekošana” pārstāvji norāda, ka neizprot iedzīvotāju lēmumu pārtraukt maksājumus.

Kamēr lielākie mājas aktīvisti gatavojas ceturtdien tikties ar namsaimnieku, daži mājas iedzīvotāji meklē iespēju pagaidām apmesties kur citur, piemēram, ģimene, kuru bērnam ir augsta temperatūra un elektrība ir nepieciešama.

"Visas iekārtas ir uz elektrību, tāpēc arī neredzu iespēju mazam bērniņam palikt šeit," stāsta mājas iedzīvotāja Agnese.

Viens no mājas iedzīvotājiem pieslēgts pie dialīzes, attiecīgi, ja namsaimnieks realizēs solīto un ceturtdien atvienos elektrību visai mājai, šim cilvēkam tas nozīmēs ļoti nopietnas veselības problēmas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt