Naktspatversmēs var pārnakšņot ap 1000 cilvēku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Rīgā februāra sākumā naktspatversmēs vidēji dienā uzturējušies apmēram 700 cilvēki. Savukārt janvārī vidēji vienā tās izmantojuši apmēram 680 cilvēki. Tas ir par apmēram 40 mazāk nekā pērnajā janvārī, informē Rīgas domes Labklājības departamentā.

Rīgā darbojas septiņas naktspatversmes, un tajās vajadzības gadījumā vietu skaitu var palielināt līdz 1000.

Lita Brice
00:00 / 01:13
Lejuplādēt

„Tāpat šajā laikā darbojas dienas centrs bezpajumtniekiem, kas darbojas katru dienu, arī sestdienās un svētdienās no pulksten 9.00 līdz 17.00. Un šeit var saņemt siltas drēbes, apmeklēt sociālo darbinieku, ģimenes ārstu, bibliotēku, piedalīties nodarbībās vai vienkārši siltumā sēdēt. Tas ir pats galvenais šajā laikā – būt siltumā, saņemt arī siltu ēdienu. Rīgā ir nodrošinātas četras zupas virtuves, kurās var vērsties, saņemt ēdienu uz vietas vai ņemt līdzi savos traukos, un mēs neprasām nekādus dokumentus uzrādīt. Tāpat ir sešas siltā ēdiena izsniegšanas vietas, kuras ir pieejamas 10.00-16.00 katru dienu un brīvdienās 10.00-15.00.

Mēs aicinām cilvēkus, kas nonākuši krīzes situācijā, vērsties naktspatversmē.

Ja ir vieglā alkohola reibumā, arī tad mēs pieņemam, atskaitot Mazjumpravas ielu 8, kur ir naktspatversme „Zilais krusts”. Bet Gaiziņa ielā 7 arī cilvēki stiprā alkohola reibumā tiek pieņemti. Un gribu atgādināt, ka naktspatversmes darbojas visu diennakti,” stāsta Labklājības departamenta pārstāve Lita Brice.

Iedzīvotājus aicina vienaldzīgi nepaiet garām cilvēkam, kas nonācis bezpalīdzīgā stāvoklī. Palīdzība ir viena zvana attālumā, norāda Labklājības departamentā. Zvanīt var, piemēram, pa tālruni 112 vai darba dienās var informēt par bezpajumtnieku pulcēšanās vietām Rīgas patversmes mobilo brigādi pa tālruni 27023550. Rīdziniekus aicina arī ziedot siltos apģērbus, apavus, siltas zeķes, segas, kas ir labā stāvoklī. Mantas var nodot Rīgas patversmē - Maskavas ielā 208 un Katoļu ielā 57.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti