Naktī uz svētdienu jāpāriet uz vasaras laiku

Latvijā un daudzviet citur pasaulē svētdien, 26.martā, notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu uz priekšu.

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks svētdien, 26. martā, plkst.03.00 (naktī no sestdienas uz svētdienu), pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu, informē Ekonomikas ministrijā (EM).

Pāreja atpakaļ no vasaras laika atkal notiks šā gada 29. oktobrī.

"Šāda pāreja notiek lielākajā daļā pasaules un visā Eiropas Savienībā kopumā, un tās mērķis ir paildzināt vienu gaišo dienas gaismas stundu vakaros. Varēs pavadīt vairāk laika tieši gaišajā dienas laikā," teica EM pārstāvis Edijs Šaicāns.

Ekonomikas ministrijas pārstāvis Edijs Šaicāns

  Latvijā vasaras laiks pirmo reizi ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

  Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka noteikumi šādā kārtībā: marta pēdējā svētdienā plkst.03.00 atbilstoši otrās joslas laikam pulksteņa rādītājus pagriež par vienu stundu uz priekšu un attiecīgi oktobra pēdējā svētdienā plkst.04.00 – par vienu stundu atpakaļ.

  Eiropas Savienībā (ES) direktīva nosaka vasaras laika sākumu un beigas vienoti visām ES dalībvalstīm.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti