Naktī pulksteņi jāpagriež vienu stundu uz priekšu

Šonakt Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, kad pulksteņa rādītāji jāpagriež vienu stundu uz priekšu.

Pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ Latvijā nosaka Ministru kabineta noteikumi, savukārt Eiropas Savienības direktīva laika pāreju nosaka vienoti visām dalībvalstīm, kas to dara. Iedzīvotāji teju vienmēr izsaka neapmierinātību par pulksteņa pārgriešanu un Latvijā kopš novembra tiek vākti arī paraksti par laika pāreju atcelšanu.

Pāreja uz vasaras laiku notiks pulksten trijos naktī, kad pulksteņa rādītājus jāpagriež vienu stundu uz priekšu.

Gada sākumā Eiropas Parlamentu sasniegušas jau vairāku valstu iedzīvotāju iniciatīvas, kas prasa izbeigt pulksteņa rādītāju griešanu divreiz gadā. Savukārt Latvijā kopš pērnā gada novembra portālā manabalss.lv savākti tikai teju četri tūkstoši parakstu par ziemas un vasaras laiku pārejas atcelšanu. Balsu vākšanas aprakstā norādīts, ka pulksteņa pārgriešana izjauc cilvēku bioloģisko ritmu. Iniciatīvā piedāvāts mainīt Latvijas laika zonu, pastāvīgi atstājot tieši vasaras laiku.

Laika zonas noteikšana ir katras valsts kompetencē, un atcelt esošos ministru kabineta noteikumus par laika pāreju neliedz arī Eiropas Savienības direktīva, kas pieņemta pirms 17 gadiem.

Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks 2018. gada 28. oktobrī.

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Papildu informācija par pāreju uz vasaras laiku un atpakaļ pieejama Ekonomikas ministrijas mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti