Pēcpusdiena

Jaunais VDEĀVK vadītājs iecerējis pārmaiņas komisijas darbā

Pēcpusdiena

KNAB vadītāja amatam virza Jēkabu Straumi

Rosina atteikties no lieciniekiem laulību reģistrēšanā

Nākotnē varētu atteikties no lieciniekiem laulību reģistrēšanā

Dzimtsarakstu nodaļu darbinieku asociācija "Dzinda" rosina atteikties no lieciniekiem laulību reģistrēšanā, šo iniciatīvu atbalsta arī Tieslietu ministrija, un par nepieciešamajām izmaiņām likumā varētu lemt jau rudenī.  

Praksē arvien biežāk novērots, ka cilvēki noslēdz savu laulību dzimtsarakstu nodaļā lietišķā atmosfērā, bez svinīgās ceremonijas un viņi ir neapmierināti, ka uz ceremoniju jāaicina liecinieki, jo arī pret šo aspektu daudzi izturas ļoti formāli, uzskata asociācijas.

Asociācija ierosina ļaut jaunajam pārim izvēlēties, vai laulību reģistrēt liecinieku klātbūtnē vai tomēr ļaut reģistrēties bez lieciniekiem, Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" norādīja Dzimtsarakstu nodaļu darbinieku asociācijas "Dzinda" valdes locekle Aija Skuča. Šāds solis ir divu pieaugušu cilvēku lēmums, un viņiem ir jābūt tiesīgiem izvēlēties laulību reģistrācijas formātu.

Tieslietu ministrija ļoti atbalsta šādu iniciatīvu, jo bieži vien sabiedrība ir neizpratnē, kāpēc pilngadīgiem cilvēkiem ir nepieciešama liecinieku klātbūtne laulības reģistrēšanā, skaidro Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta direktore Solvita Saukuma-Laimere.

“Vēsturiski tā [liecinieku klātbūtne] ir cienījama un jauka tradīcija, bet šobrīd liecinieku parakstam īsti nekādas funkcijas nav,” norāda Saukuma-Laimere.

Viņa stāsta, ka tam arī nevajadzētu palielināt fiktīvo vai piespiedu laulību skaitu, jo jaunajam pārim vairākkārt ir jāapliecina sava vēlme reģistrēt laulību - gan iesniedzot dokumentus, gan laulību reģistrēšanas ceremonijā. 

Saukuma-Laimere arī norāda, ka, lai šādu iniciatīvu realizētu, būs jāgroza likums. Tieslietu ministrija ir gatava šādām pārmaiņām un arī deputāti ir konceptuāli piekrituši. Jautājums tiks skatīts rudenī un Tieslietu ministrija arī turpmāk atbalstīs šo ierosinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti