Pusdiena

Vācijas kanclere Angela Merkele Turcijā risinās robežkontroles un bēgļu jautājumus

Pusdiena

Pusdiena 08.02.2016

Pētersone-Godmane: Nākamie bēgļi Latvijā varētu ierasties tuvākā mēneša laikā

Nākamos patvēruma meklētājus uz Latviju varētu pārvietot mēneša laikā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Nākamie patvēruma meklētāji, kas saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) programmu tiek pārvietoti dalībvalstīs, Latvijā varētu ierasties mēneša laikā.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane intervijā Latvijas Radio pastāstīja, ka Latvijas Robežsardzes darbinieki turpina strādāt ar pārvietojamo bēgļu atlasi. Un nākamie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties mēneša laikā.

Savukārt taujāta par informēšanu par pirmo pārvietojamo bēgļu ierašanos, Pētersone-Godmane noliedza, ka viņu ierašanās būtu slepena. Pārvietošana notikusi saspringtā laika grafikā, un Latvijas puses uzdevums bija sagaidīt šos cilvēkus pie lidmašīnas trapa.

Jau ziņots, piektdienas, 5.februāra, vakarā Latvijā ieradušās pirmās divas bēgļu ģimenes, kuras Latvija brīvprātīgi piekritusi uzņemt un kuras pārvietotas saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) valstu vienošanos.

Uz Latviju no Grieķijas pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Patvēruma meklētāji ieradušies Rīgā ar plānotu lidojumu no Grieķijas, un lidojumu apmaksā Starptautiskā Migrācijas organizācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti