Nākamo ST tiesnesi Muižnieces vietā amatā varētu apstiprināt vēl esošā Saeima

Nākamo Satversmes tiesas (ST) tiesnesi dokumentu viltošanā par vainīgu atzītās Vinetas Muižnieces vietā amatā varētu apstiprināt vēl esošās Saeimas sastāvs, kas strādās līdz oktobrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām, liecina aģentūras BNS aptaujāto koalīcijas partiju politiķu teiktais.

ST tiesnesis šoreiz jāizraugās Saeimai, apstiprināja ST pārstāve Līna Kovalevska.

Nacionālās apvienības (NA) līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pauda pārliecību, ka nākamo ST tiesnesi amatā vajadzētu apstiprināt šai Saeimai, jo ST nepieciešami visi locekļi. Viņš norādīja: tā kā līdz Augstākās  tiesas (AT) spriedumam Muižniece nevarēja pildīt tiesneses funkcijas, ST jau ilgāku laiku nestrādā pilnā sastāvā.

Par iespējamiem ST tiesneša kandidātiem NA līdz šim neesot lēmusi, bet to varētu darīt nākamnedēļ.

Sava kandidāta pašlaik nav arī Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS). Tomēr partiju savienība gatava atbalstīt nākamo ST tiesnesi šīs Saeimas sastāvā, ja kandidāts būs zinošs un kompetents, klāstīja ZZS līderis Augusts Brigmanis. Satversmes tiesā ir septiņi tiesneši, kurus apstiprina Saeima ar ne mazāk kā 51 balsi.

Savukārt "Vienotībai" jau esot vairāki kandidāti ST tiesneša amatam. Partijas Saeimas frakcijas vadītāja vietniece Lolita Čigāne sacīja, ka ir vairāki augstas raudzes tiesneši, kuri šobrīd strādā ārvalstīs, bet kuri būtu ļoti nepieciešami Latvijā.

"Es domāju, ka Saeimai vajadzētu izrādīt cieņu pret Satversmes tiesu un apstiprināt [Satversmes tiesas tiesnesi] vēl šīs Saeimas sastāvā," viņa teica.

Labākā kandidāte, pēc Čigānes domām, ir Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnese Ineta Ziemele, kuru viņa raksturoja kā izcilu speciālisti.

Jau vēstīts, ka pēc tiesas sprieduma stāšanās spēkā, ST kopš pagājušās nedēļas vairs nestrādā līdzšinējā tiesnese Vineta Muižniece. Viņa, Saeimas deputāte un Juridiskās komisijas priekšsēdētāja, viltoja dokumentu, par ko sodīta ar naudas sodu 10 minimālo mēnešalgu apmērā jeb 2845,74 eiro (2000 lati).

ST strādā septiņi tiesneši, kurus ar balsu vairākumu apstiprina Saeima. Trīs tiesnešu kandidātus izvirza ne mazāk kā desmit Saeimas deputāti, divus - pēc Ministru kabineta un Augstākās tiesas plēnuma priekšlikumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti