Nākamnedēļ stājas spēkā aizliegums uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Nākamnedēļ, 4. maijā, spēkā stāsies grozījumi Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas Latvijā paredz aizliegumu uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles, interaktīvās azartspēles un piedalīties interaktīvajās izlozēs, informēja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā. 

Inspekcijā norādīja, ka azartspēļu organizētājiem no 4. maija ir pienākums nodrošināt, lai uzturlīdzekļu parādnieks neatrastos azartspēļu organizēšanas vietās un viņam tiktu liegta piekļuve interaktīvo azartspēļu tīmekļvietnēm. 

Azartspēļu organizētāji, veicot visu personu identifikāciju, kuras vēlēsies iekļūt azartspēļu norises vietās klātienē vai tiešsaistē, pārbaudīs, vai tās nav iekļautas Uzturlīdzekļu garantiju fonda iesniedzēju un parādnieku reģistrā. 

Azartspēļu organizatori nepieciešamo informāciju iegūs no Uzturlīdzekļu garantiju fonda iesniedzēju un parādnieku reģistra, izmantojot Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas uzturētu, autorizētu datu attēlošanas risinājumu. Savukārt fonds nodrošina datu nodošanu inspekcijai, izmantojot valsts informācijas sistēmu savietotāja datu izplatīšanas tīklu saskaņā ar valsts informācijas sistēmu savietotāja lietošanas kārtību. 

Papildu informācija pieejama arī Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas tīmekļvietnē

KONTEKSTS:

Saeima 8. aprīlī trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas aizliedz uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles, interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs, informēja parlamentā. Aizliegums stāsies spēkā 1. maijā.

Latvijā vidēji katrs septītais bērns vecumā līdz 18 gadiem nesaņem uzturlīdzekļu atbalstu no sava vecāka, un šo pienākumu vecāka vietā pilda valsts. Tieslietu ministrija sadarbībā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju ir ieviesusi jau vairākus tiesību ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem, bet rosina bērnu uzturlīdzekļu nemaksātājiem piemērot arī piespiedu darbu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti