Naktī uz svētdienu notiks pāreja uz vasaras laiku - būs jāgroza pulkstenis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Tā kā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs turpinās diskusijas par jauniem nosacījumiem attiecībā uz laika maiņu divas reizes gadā, pašlaik ir spēkā iepriekš apstiprinātā kārtība, kas nozīmē, ka šā gada 31. martā Latvijā un daudzviet citur pasaulē notiks pāreja uz vasaras laiku, informēja Ekonomikas ministrijā.

Latvijā pāreja uz vasaras laiku notiks naktī no sestdienas uz svētdienu plkst.3, pulksteņa rādītājus pagriežot vienu stundu uz priekšu. Pāreja atpakaļ no vasaras laika notiks šā gada 27. oktobrī.

2018. gadā Eiropā aktualizējās jautājums par nepieciešamību pārskatīt pašreizējo pulksteņa pārregulēšanas kārtību. Tāpēc Eiropas Komisija (EK) veica ES dalībvalstu iedzīvotāju aptauju, kurā lielākā daļa iedzīvotāju pauda viedokli, ka pastāvošā kārtība būtu atceļama.

2018. gada 12. septembrī EK iepazīstināja ES dalībvalstis ar jaunas direktīvas projektu, rosinot pārtraukt sezonālo laika maiņu visā ES teritorijā no 2019. gada. Tomēr, tā kā dalībvalstīm bija nepieciešams papildu laiks nacionālajām konsultācijām un savu iedzīvotāju vēlmju apzināšanai, diskusijas par priekšlikumu ES vēl turpināsies un iespējamais jaunās direktīvas spēkā stāšanās laiks varētu būt 2021. gads. 

Latvijas valdība lēmusi, ka Latvija kopumā atbalsta atteikšanos no sezonālās laika maiņas, un pēc jaunās direktīvas pieņemšanas gatava pāriet uz vasaras laiku (GMT+3) un tajā palikt pastāvīgi. Pastāvošās kārtības atcelšana varētu notikt 2021. gadā, proti, 2021. gada martā Latvija pārietu uz vasaras laiku un tajā arī paliktu.

Ekonomikas ministrijas pārstāvis Valdis Lipskis
00:00 / 00:30
Lejuplādēt

"Pēc idejas vasaras laiks ir tāds mākslīgs veidojums, lai efektīvi izmantotu dienas gaismu. Tas jau ir ieviesies no 20. gadsimta astoņdesmitajiem gadiem, kas galvenokārt bija ar nolūku taupīt elektroenerģiju. Bet mēs saprotam, ka tas elektroenerģijas taupīšanas jautājums vairs nav tik aktuāls, mums tās tehnoloģijas iet uz priekšu, un mūsu elektroiekārtas vairs nepatērē tik daudz enerģijas, tāpēc vairāk ir jautājums, kā mēs efektīvi izmantojam dienas gaismu," skaidro Ekonomikas ministrijas pārstāvis Valdis Lipskis.

Latvijā vasaras laiks pirmo reizi tika ieviests 1981. gadā. Sākot no 1997. gada, vasaras laiks ir spēkā no marta pēdējās svētdienas līdz oktobra pēdējai svētdienai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti