Nākamnedēļ: Muzeju nakts, maratons un atcelta valdības sēde

Muzeju nakts, „Nordea” Rīgas maratons, kā arī lemšana par sabiedriskā medija koncepciju - šie ir daži no jaunnedēļ gaidāmajiem svarīgākajiem notikumiem. Jaunā nedēļa iezīmēsies arī ar vairāku ministru prombūtni dažādās vizītēs ārzemēs, kā dēļ arī nenotiks kārtējā valdības sēde.

Pirmdien plānots spert nākamo soli ceļā uz vienota sabiedriskā medija izveidi Latvijā. Proti, valdības komiteja vērtēs jaunā sabiedriskā elektroniskā medija izveides koncepciju. Tā paredz atbalstīt to variantu, kas piedāvā apvienot Latvijas Televīziju un Latvijas Radio līdz 2015.gada sākumam. Vēl komitejā skatīs koncepciju, kurā rosināts ieviest centralizētu Eiropas Savienības fondu uzraudzības sistēmu turpmākajos septiņos gados.

Savukārt otrdien kārtējā valdības sēde nenotiks saistībā ar vairāku ministru prombūtni. Premjers devies uz ASV, lai tur trešdien tiktos ar ANO ģenerālsekretāru Banu Kimūnu. Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende brauks uz Ķīnā notiekošo Centrālās un Austrumeiropas valstu kultūras ministru forumu. Zemkopības ministre Laimdota Straujuma piedalīsies Eiropas lauksaimniecības ministru sanāksmē Briselē. Tur būs arī finanšu ministrs Andris Vilks, kurš piedalīsies Eiropas Investīciju bankas pārvaldnieku padomes gada sanāksmē. Savukārt satiksmes ministrs Anrijs Matīss dosies līdzi Valsts prezidentam Andrim Bērziņam darba vizītē Turkmenistānā.

Pirmdien būs zināms tiesas spriedums administratīvā pārkāpuma lietā saistībā ar nelikumīgu aģitāciju galvaspilsētas mēra Nila Ušakova (SC) darba telpās. Lietā, ko policija ierosināja pēc Latvijas Radio izsaukuma, Rīgas Dome atzina savu vainu priekšvēlēšanu aģitācijas normu pārkāpšanā februārī. Tad uzgaidāmajā telpā pie Ušakova kabineta atradās informatīvie bukleti „Tava Rīga” latviešu un krievu valodā, kas tur nedrīkstēja atrasties.

Savukārt trešdien būs zināmi Pasaules Bankas galvenie secinājumi par ilgtermiņa bezdarbu Latvijā. Nesen publiskajā telpā jau izskanēja vairāki Latvijai neglaimojoši bankas ekspertu secinājumi par nabadzību valstī. Gan Labklājības ministrija, gan Pasaules Banka norādīja, ka izskanējusī informācija ņemta no pētījuma melnraksta versijas un nav precīza. Pētījums, kas pilnībā tiks prezentēts konferencē 3.jūnijā, ilustrēs priekšlikumus bezdarba situācijas uzlabošanai valstī.

Piektdien Latvijā oficiālajā vizītē ieradīsies Čehijas premjerministrs Petrs Nečass, kurš tiksies ar Latvijas augstākajām amatpersonām, apmeklēs Okupācijas muzeju un atklās Latvijas - Čehijas biznesa forumu. Savukārt sestdien ar plašu pasākumu programmu visā Latvijā devīto reizi notiks „Muzeju nakts”. Tās tematika saistīta ar zaļo krāsu, kas simbolizē mežu, atjaunotni un harmoniju. Tādēļ arī pasākuma devīze ir „Zaļa krāsa - mežs”. Pēc Muzeju nakts baudīšanas ikviens svētdien varēs izmēģināt savus spēkus "Nordea" Rīgas maratonā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti