Nākamnedēļ LU publiskos secinājumus pētījumā par latviešu leģionāriem

Tieši nedēļa atlikusi līdz 16. martam, kad Latvijā atkal pieminēs leģionārus. Ik gadu šajā laikā leģionāru temats kļūst par vienu no galvenajiem laikrakstu lappusēs, televīzijā un radio. Tikmēr Latvijas Universitātes (LU) pētnieki strādā pie jauna pētījuma par latviešu leģionāriem, meklējot atbildi uz jautājumu, kas bija latviešu leģionārs. Pētījuma mērķis ir izveidot latviešu leģionāru kolektīvo biogrāfiju.

Nākamtrešdien Latvijas Universitātē notiks lekcija par leģionāriem "Latviešu leģionārs: kolektīvā biogrāfija". Šajā lekcijā pētījumu programmas "Nacionālā identitāte" projekta "Latvijas sociālā atmiņa un identitāte" dalībnieki stāstīs par šī sava pētījuma rezultātiem.

LU profesore Vita Zelče iepazīstinās ar Latvijas 20. gadsimta paaudžu biogrāfiju kopainu. Zelče uzsver, ka ļoti bieži tiek aizmirsts, ka liela daļa latviešu leģionāru dzīves nenoslēdzās ar kara beigām, daudziem tā turpinājās vairākus gadu desmitus pēc kara, gados jaunākajiem – pat pusgadsimtu un vairāk. Šajā dzīvē svarīga loma bija gan karā pieredzētajam, gan padomju varai netīkamajam biogrāfijas faktam – „karojis vācu armijā”. Uzsāktā pētījuma mērķis ir izveidot latviešu leģionāru kolektīvo biogrāfiju, kas sākās līdz ar šīs militārās vienības izveidi un turpinās mūslaikos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti