Dienas ziņas

Baušķenieki grib slēgt tranzīta satiksmi brīvdienās

Dienas ziņas

Dienas ziņas

No 2024. gada visās skolās būs aizsardzības mācība

Nākamgad valsts aizsardzības mācību varēs apgūt jau 245 skolās

Valsts aizsardzības mācību pašlaik var apgūt vairāk nekā 90 Latvijas skolās, bet nākamgad tām pievienosies vēl 155.

Mācības reizi mēnesī norisinās vienu darbdienu jeb astoņas stundas.

Makašānu Amatu vidusskolā mācības jau notiek.

"Mūsu skolā ir vairāku tautību bērni. Viņiem veidojas atbildības izjūta, atbildība par valsts drošību, kas ir ļoti vajadzīgs," pastāstīja vidusskolas direktore Gundega Rancāne.

No šā gada 1. septembra valsts aizsardzības mācība būs arī visās Siguldas vidējās izglītības iestādēs. Jau tagad jauniešiem par to esot liela interese. Zināšanas par valsts aizsardzību došot pamatu tālākajai dzīvei.

"Ne tikai patriotismu, bet arī izpratni par valsts aizsardzības nozīmi, kāda ir ģimenes iesaiste X stundā. Būs pozitīva ietekme mediju pratībai," klāstīja Siguldas Valsts ģimnāzijas direktors Rūdolfs Kalvāns.

Valsts aizsardzības apmācību var realizēt tikai jaunsargu instruktors, Jaunsardzes centrā tiek gaidīti jaunie instruktori, kuri spēs jauniešiem iemācīt noderīgās prasmes.

"Iedot jaunietim kādas minimālās iemaņas, lai neapmaldās mežā, ieskatu vēsturē," instruktora uzdevumus izklāstīja Jaunsardzes centra kapteinis Sergejs Fomenko.

Jaunsardzes centrs aicina arī esošos pedagogus, augstāko izglītību ieguvušos, kā arī vidusskolu absolventus izvēlēties valsts aizsardzības mācības skolotāja profesiju. Pašlaik esošie pedagogi var iegūt valsts aizsardzības mācības skolotāja kvalifikāciju, piedaloties kursos, kuru kopējais ilgums ir apmēram 11 nedēļas, pabeidzot apmācību divu gadu laikā.

KONTEKSTS:

Latvijas skolās valsts aizsardzības mācība būs obligāta no 2024. gada septembra. Valsts aizsardzības mācības mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus.

Karš Ukrainā mainījis izpratni par izglītības prioritātēm. Skolu vadītāji vērsušies pie valsts atbildīgajām amatpersonām, lai panāktu, ka pēc iespējas ātrāk vidējās izglītības mācību iestādēs ievieš obligāto valsts aizsardzības mācību. Aizsardzības ministrija tomēr negrasās ar risinājumu steigties, jo trūkst atbilstoši sagatavotu instruktoru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt