Nākamgad Stradiņa universitātē būs bakalaura studijas policistiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

No nākamā studiju gada Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) nodrošinās bakalaura studiju programmu topošajiem policistiem un maģistra programma tiesību zinātnē un kvalifikācijas papildināšanas kursi. Vienlaikus nav atmesta iecere nākotnē izveidot Nacionālās drošības akadēmiju.

ĪSUMĀ:

  • Stradiņa universitāte būs bakalaura studijas policistiem, maģistra programma tiesību zinātnē.
  • Iespēja apgūt studija šajās programmas būs Policijas koledžas absolventiem.
  • Būs 6 mēnešu kursi tiem, kuri vēlas strādāt policijā, bet augstāko izglītību ieguvuši citviet.
  • Iekšlietu ministrs: Pēctecības augstākās juridiskās izglītības nodrošināšanā trūka pēc Policijas akadēmijas likvidēšanas 2010.gadā.
  • Tagad Stradiņa universitāte saņems valsts finansējumu šo studiju nodrošināšanai.
  • Iepriekš tas notika policijas iepirkuma ietvaros.
  • Iekšlietu ministrs: Šis ir optimāls risinājums, jo neredzam iespēju atjaunot Policijas akadēmiju.
  • Valsts studijas apmaksās, absolventam jāturpina darbs iekšlietu struktūrās vismaz 5 gadus.

  • Nākotnē Iekšlietu ministrija plāno veidot arī jaunu studiju programmu kiberdrošības jomā.

  • Ministrs: Nākotnē pareizākā rīcība būtu veidot Nacionālās drošības akadēmiju.

  • Tiesībaizsardzības iestāžu darbinieku studijām no 2021. līdz 2025. gadam nepieciešami 6,7 miljoni eiro.


Iespējas izglītoties šajās studiju programmās būs tiem Valsts policijas un citu tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, kuri absolvējuši Latvijas Policijas koledžu.

Nākamgad Stradiņa universitātē būs bakalaura studijas policistiem
00:00 / 03:24
Lejuplādēt

„ 2010. gadā tika likvidēta Latvijas Policijas akadēmija. Faktiski pārtrūka pēctecība augstākās juridiskās izglītības nodrošināšanā. Stājoties amatā, es uzdevu jautājumu, kā tad tiesībsargājošās iestādēs virsnieki spēj pildīt savas funkcijas bez augstākās juridiskās izglītības,” izteicās iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (“KPV LV”).

Ilglaicīgi prognozējamu plānu par augstāko izglītību Valsts policijā un citās tiesībaizsardzības iestādēs strādājošajiem nav bijuši kopš Latvijas Policijas akadēmijas likvidēšanas, trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputātiem atzina ministrs.

No nākamā studiju gada tas mainīsies. Iekšlietu ministrija vienojusies ar Rīgas Stradiņa universitāti par bakalaura programmas „Policijas darbs” un maģistra studiju programmu tiesību zinātnēs.

„Ir grozījumi normatīvajā aktā, ka Rīgas Stradiņa universitāte būs tā, kas saņems finansējumu par katru valsts budžeta vietu, un tādā veidā mēs vairs neorganizēsim iepirkumu un mums būs skaidrs, ka valstī nodrošinās izglītību šajā jomā,” skaidroja Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs.

Līdz šim RSU ar Valsts policiju sadarbība notika iepirkuma ietvaros, kas nav ērti plānojams ilglaicīgi, atzina ministrijā.

Jaunās studiju iespējas attieksies uz tiem, kuri guvuši pirmā līmeņa augstāko izglītību Latvijas Policijas koledžā.

Bakalaura programmā “Policijas darbs” plānotas vairāk nekā 100 studiju vietas, no kurām lielākā daļa paredzēta policijas darbiniekiem. Tostarp 15 vietas būs atvēlētas Nodokļu un muitas policijas pārvaldei, četras – Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB) un viena – Ieslodzījuma vietu pārvaldei. Savukārt maģistra programmā "Tiesību zinātne" būs pieejamas 25 studiju vietas.

Paredzēti arī sešus mēnešus ilgi kursi tiem, kuri vēlas strādāt Valsts policijā, bet augstāko izglītību ieguvuši citviet.

Kvalifikāciju kursos papildināt varēs arī Valsts policijā, Valsts robežsardzē, KNAB, Militārajā policijā, Ģenerālprokuratūrā un Valsts ieņēmumu dienestā strādājošie.

 „Līdz ar to viss šis apmācības modelis dotajā brīdī par pieejamiem finanšu līdzekļiem ir maksimāls un optimālākais, jo mēs neredzējām iespēju atjaunot Latvijas Policijas akadēmiju kā tādu, jo tas maksātu miljoniem eiro studiju programmu atjaunošanā, nerunājot par infrastruktūras attīstību,” izteicās Ģirģens.

Ministrs atzina, ka nākotnē pareizākā rīcība būtu veidot Nacionālās drošības akadēmiju, kas varētu atrasties savulaik likvidētās Policijas akadēmijas kompleksā Ezermalas ielā.

Daļēju atbalstu idejai par šādu akadēmiju kopā ar aizsardzības resoru pauda Saeimas Aizsardzības komisijas deputāts un kādreizējais tās vadītājs Ainars Latkovskis no “Jaunās Vienotības”.

„Mans atbalsts šai idejai aprāvās pēc notikumiem Ukrainā 2014. gadā. Man tiešām ir skepse un mazliet bailes, ka tādā veidā, apvienojot programmas, mēs, neņemiet ļaunā, kaitētu virsnieku sagatavošanai. Bet par vienu lietu, ko ministrs jau minēja, esmu pārliecināts, ka infrastruktūras un loģistikas lietas varam darīt kopā,” teica Latkovskis.

Pašlaik tiesībaizsardzības iestādēs strādājošo studijām laikā no 2021. līdz 2025. gadam nepieciešami 6,7 miljoni eiro.

Valsts šīs studijas apmaksās, pretī saņemot apņemšanos, ka studijas beigušais turpinās darbu vismaz piecus gadus.

Nākotnē Iekšlietu ministrija plāno veidot arī jaunu studiju programmu kiberdrošības jomā sadarbībā ar vēl kādu augstskolu.

KONTEKSTS:

Lēmums par Latvijas Policijas akadēmijas likvidāciju tika pieņemts ekonomiskās krīzes laikā 2009.gadā. Pašlaik 1.līmeņa augstāko izglītību topošie vai esošie policisti apgūst Policijas koledžā. Tāpat studijas piedāvā Rīgas Stradiņa universitātē, taču iegūtā kvalifikācija īsti nepalielina izmeklēšanas darba kvalitāti un tempus.

Tāpēc policija jau iepriekš pauda cerības uz iespēju veidot jaunas studiju programmas, kurās augstāko izglītību iegūtu tieši policisti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti