Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Nākamgad slēgs Piejūras internātpamatskolu

Nākamgad slēgs Piejūras internātpamatskolu Carnikavas novadā

Jaunais mācību gads 60 Piejūras internātpamatskolas audzēkņiem savā skolā būs pēdējais. Lēmumu no nākamā gada 30. jūnija mācību iestādi slēgt Carnikavas novada dome pieņēmusi, jo novada bērnu skolā ir maz, bet līdzfinansējums augsts. Turklāt izglītības reformu politika liecinot, ka arī speciālās skolas drīz vien būšot pilnībā jāfinansē pašvaldībām, bet to novads nevarot atļauties.

 

Piejūras internātpamatskolā  aizvadītajā mācību gadā pamatskolas posmā bijuši 25 bērni, bet kopā ar profesionālo ievirzi un pirmsskolas bērniem – 60. Pie tik neliela bērnu skaita viena izglītojamā uzturēšanas izmaksas  mēnesī pārsniedz 820 eiro, kas ir ceturtais augstākais rādītājs starp visām speciālajām skolām.

"Statistika runā, ka viņu esot vairāk, bet medicīniski pedagoģiskās komisijas atrod savos novados viņiem izglītības iestādes. Protams, ģeogrāfiski kartē skatoties, Rīga mums ir vienā pusē, Vidzeme otrā, un tā jūras puse ir tā, kas mums nepienes skolas kontingentu," atzina Piejūras internātpamatskolas direktors Juris Krastiņš.

Līdztekus valsts finansējumam šogad gandrīz 77 000 eiro ēkas uzturēšanai un tehniskajam personālam devusi arī pašvaldība. Pagājušajā domes sēdē gan deputāti pieņēmuši lēmumu līdz nākamā gada  vasarai skolu slēgt, bet ēkā iecerēts atvērt bērnudārzu, uz ko rindā gaidā ap 200 mazuļu.

"Mēs pieņēmām šo lēmumu tāpēc, ka mēs redzam, kāda ir valdības politika ilgtermiņā. Un tā ir tāda, ka agri vai vēlu visas šīs skolas tiks nodotas pašvaldībām, un mūsu Piejūras skolā šobrīd mācās tikai divpadsmit mūsu bērni," norādīja Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurēvica.

Lēmums par skolas slēgšanu pieņemts brīvlaikā, tāpēc audzēkņu vecāki par to vēl neesot informēti.  Problēmām gan nevajadzētu rasties. Carnikavas novada bērniem tikšot piedāvāts mācības turpināt Rīgā, un arī citas internātskolas jau interesējoties gan par audzēkņiem, gan pedagogiem. Turklāt  atrašanās lielākā pulciņā bērniem nākšot tikai par labu.

"Galvenais ir apgūt komunikāciju savstarpējā vidē, lai viņi varētu pēc skolas beigšanas integrēties sabiedrībā un dzīvot pastāvīgi. Tas ir tas skolas mērķis, uz ko nepārprotami ir jāiet," noteica Krastiņš.

Pašreiz Latvijā ir 60 speciālās skolas, no kurām 22 atrodas Rīgas plānošanas reģionā, bet Vidzemē – 15.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti