Nākamgad autoceļiem plānots tērēt 327,3 miljonus eiro

Satiksmes ministrijas 2022. gada budžeta projektā autoceļu nozarei plānots 327,3 miljoni eiro finansējums, lai atjaunotu 870 kilometrus valsts autoceļu, izveidotu gājēju un veloceļu infrastruktūru, kā arī turpinātu Ķekavas apvedceļa būvniecību, informēja ministrijā.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija) norādīja, ka valsts autoceļu kvalitātes uzlabošana nemainīgi ir viena no Satiksmes ministrijas prioritātēm.

"Pēdējo divu gadu ceļu būvdarbu sezonas bijušas labākās kopš neatkarības atjaunošanas, kā rezultātā Latvijas reģionos ir izdevies sakārtot daudzus ceļu posmus, uzlabojot savienojamību un dzīves kvalitāti iedzīvotājiem. Nākamā gada budžets dod iespēju turpināt mērķtiecīgu darbu, pakāpeniski veidojot kvalitatīvu, cilvēkiem drošu un draudzīgu autosatiksmes infrastruktūru," klāstīja ministrs.

Avots: Satiksmes ministrija

Nākamgad tiks turpināti valsts autoceļu kvalitātes un drošības uzlabošanas darbi, būvniecībai paredzot 184,1 miljonu eiro. Kopumā plānota valsts autoceļu atjaunošana 870 kilometru kopgarumā, tai skaitā prioritāri veicot valsts reģionālo autoceļu būvdarbus 560 kilometru kopgarumā visā Latvijā. Plānoto darbu mērķis ir nodrošināt valstspilsētu un novadu administratīvo centru savstarpējo savienojamību un pārrobežu savienojamību, kā arī uzlabot braukšanas kvalitāti pa autoceļiem ar lielu satiksmes intensitāti. 

Pirmo reizi valsts budžetā kā prioritāte ir iekļauta mikromobilitātes infrastruktūra –  gājēju un veloceļu izveide. Nākamgad plānots sagatavot gājēju un velosipēdu ceļu būvprojektus kopumā 25 kilometru garumā. Savukārt jaunu gājēju un velosipēdu ceļu būvniecība tiks īstenota 2023. un 2024. gadā.

Tāpat kā iepriekšējos gadus, arī nākamā gada budžetā plānoti 53,8 miljoni eiro mērķdotācijām pašvaldību autoceļiem. Finansējums paredzēts, lai pašvaldības varētu veikt savā īpašumā esošu ielu un ceļu būvniecību, projektēšanu un uzturēšanu.

Valsts autoceļu ikdienas uzturēšanai, kas ietver gan ceļu attīrīšanu no sniega, slīdamības mazināšanu ziemā, grants seguma uzturēšanu un asfalta seguma bedru remontu, gan ceļa apzīmējumu, apgaismojuma, luksoforu uzturēšanu, nākamgad plānots tērēt 73,3 miljonus eiro.

Nākamgad plānoti vērienīgi Ķekavas apvedceļa būvniecības darbi, ko paredzēts pabeigt 2023. gadā. Ķekavas apvedceļš ir valstī pirmais publiskās–privātās partnerības projekts autoceļu nozarē. Ministrijā norādīja, ka tā mērķis ir būtiski uzlabot ceļu satiksmes drošību, novirzot satiksmes plūsmu apkārt blīvi apdzīvotām vietām. Papildus tam Ķekavas apvedceļš saīsinās brauciena laiku starp tuvumā esošajām pašvaldībām un uzlabos savienojumu starp Baltijas valstu galvaspilsētām. 

Satiksmes ministrijas 2022. gada budžeta projektā nozaru attīstībai kopumā plānoti 743,9 miljoni eiro. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt