Nākamajā medību sezonā nomedītās mežacūkas būs jāreģistrē lietotnē «Mednis»

Nākamajā, 2023./2024. gada, medību sezonā medniekiem būs jāreģistrē nomedītās mežacūkas mobilajā lietotnē "Mednis", izmantojot digitālus marķieru numurus, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Tas atcels vajadzību pēc fiziskiem mežacūku marķieriem un nepieciešamību papildus iesniegt informāciju par izmantotajām mežacūku medību atļaujām, norādīja VMD.

VMD gatavojas izdot rīkojumu, ar kuru 2023./2024. gada medību sezonā no 1. aprīļa informācija par nomedītajām mežacūkām medniekiem būs jāreģistrē un jāiesniedz VMD, izmantojot mobilo lietotni "Mednis". Tā ir Meža valsts reģistra funkcionalitātei atbilstoša lietotne, kas nodrošinās medniekiem noteikto mežacūku medību norises dokumentēšanas un informācijas aprites prasību izpildi. 

Medību noteikumi nosaka, ka mežacūka ir nelimitētais medījamais dzīvnieks. Taču sakarā ar nepieciešamību ierobežot Āfrikas cūku mēra izplatību nomedītās mežacūkas ir jāmarķē ar VMD izsniegtiem bezmaksas marķieriem, bet informācija par tām mēneša laikā pēc medībām jāiesniedz dienestā.  

"Būtisks ieguvums, reģistrējot nomedītās mežacūkas lietotnē "Mednis", ir digitāli marķieru numuri. Medniekiem vairs nevajadzēs doties uz Valsts meža dienestu pēc fiziskiem mežacūku marķieriem. Turklāt, nosūtot nomedītās mežacūkas datus ar lietotni, vairs nevajadzēs aizpildīt un iesniegt informāciju par izlietotajām mežacūku medību atļaujām jeb tautā dēvēto trešo pielikumu," norādīja VMD Medību daļas vadītājs Valters Lūsis, norādot, ka šāds lēmums ļaus ievērojami samazināt gan administratīvo slogu, gan datu apritei un apstrādei vajadzīgos cilvēku resursus.

Dienests arī informēja, ka autentificētajiem medniekiem "Mednis" nodrošina vairākas citas priekšrocības, tostarp informāciju par sezonas kartes statusu. Tāpat medniekiem, ko pievienojis kāds medību tiesību lietotājs, būs pieejama arī šī lietotāja medību iecirkņu platību karte. Tas uzlabos medību organizāciju un mazinās pārkāpumu risku.

VMD aicina medniekus laicīgi lejupielādēt viedtālruņos lietotni "Mednis" un iepazīties ar tās lietošanas iespējām.  Lietotne bez maksas pieejama gan "Android", gan "Apple iOS" ierīcēm un lejupielādējama tieši tāpat kā jebkura cita mobilā lietotne. Gadījumā, ja rodas sarežģījumi vai jautājumi par lietotni "Mednis", mednieki var izmantot iespēju sazināties ar dienestu, izmantojot e-pastu [email protected].  

Lietotnes "Mednis" izveides projektu īstenojusi biedrība "Zemnieku saeima", AS "Latvijas Valsts meži", Latvijas Meža īpašnieku biedrība, Latvijas Valsts mežzinātnes institūts "Silava", Latvijas Mednieku savienība un Latvijas Mednieku asociācija. Vienlaikus lietotnē var ziņot arī par tieši novērotiem dzīvniekiem un to klātbūtnes pazīmēm, dzīvnieku nodarītajiem postījumiem  lauksaimniecībā izmantojamās zemēs, mežā un infrastruktūrai, kā arī uz ceļa notriektiem meža dzīvniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti