Sadaļas Sadaļas

Nākamais ASV vēstnieks Latvijā: Svarīgi pretoties Krievijas ietekmei mediju vidē

Nākamais ASV vēstnieks Latvijā Džons Leslijs Kārvails plāno aktualizēt “sarežģītus un grūtus jautājumus” – cīņu ar naudas atmazgāšanu un korupciju, kā arī ebreju kopienas īpašumu restitūciju. Uzklausīšanā ASV Senātā viņš par prioritātēm nosauca arī sadarbību drošības jomā, pirmkārt minot informācijas telpas drošību, vēsta  Rus.LSM.lv.

Viņš stāstīja, ka plāno stiprināt ASV un Latvijas attiecības, aizstāvot ASV intereses Latvija un visā Eiropā, stiprināt sadarbību drošības jomā, strādāt pie divpusējās tirdzniecības un investīciju apjoma pieauguma.

Viņš arī norādījis, ka stiprināt attiecības nozīmē arī aktualizēt sarežģītus un grūtus jautājumus Latvijā. Ja viņu apstiprinās vēstnieka amatā, Kārvails solīja pieprasīt Latvijas valdībai izstrādāt un īstenot būtiskās reformas, kas vērstas pret korupcijas riskiem un naudas atmazgāšanu.

“Es arī atbalstīšu centienus, kas vērsti uz holokausta mantojuma pārvarēšanu, tādiem, kā ebreju kopienas īpašumu restitūcija,” teikts iepriekš sagatavotājā Kārvaila paziņojumā, ko viņš nolasīja noklausīšanās laikā Senāta Starptautisko attiecību komitejā. 

Vēstnieks uzvēris, ka Latvija apliecinājusi sevi kā vienu no stiprākajiem ASV sabiedrotajiem, tā piedalās misijās, tajā skaitā Afganistānā un Irākā, kā arī ir viens no zinošākajiem un aktīvākajiem partneriem “cīņā ar Krievijas apzinātu ļaunprātīgu ietekmi ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē”.   

Noklausīšanās laikā (video pieejams Senāta mājaslapā), klāstot, kā viņš kā vēstnieks plāno palīdzēt Latvijai cīnīties ar Krievijas draudiem, Kārvails stāstīja arī par mediju vidi, norādot, ka “viens no galvenajiem mērķiem ir palielināt medijpratību valstī. Viņš arī minējis, ka pastāvot daži projekti ASV valdības līmenī, kas “īsteno mēģinājumus stāstīt patiesību rajonos, galvenokārt Latvijas austrumos, kur lielākoties dzīvo etniskie krievi, lai radītu sava veida pretdarbību ļaunprātīgai Krievijas ietekmei”.  

Jautāts par to, ko ASV var darīt militārajā jomā Latvijas drošības garantēšanai, Kārvails norādījis, ka pašreizējā ASV un NATO klātbūtne Baltijā jau sekmē pietiekamu drošību. 

Saeimas Ārlietu komisijas vadījās Rihards Kols (Nacionālā apvienība) sacīja, ka paziņojums par plāniem pieprasīt Latvijas valdībai rīcību ir tikai neveikls izteikums, un diez vai ir domāta iejaukšanās Latvijas iekšējās lietās. Taču ir skaidrs, ka, piemēram, tas, kas attiecas uz finanšu sektoru, ir ne tikai nacionālā līmeņa, bet reģionālā un visas pasaules līmeņa problēma.

ASV vēstnieka iecelšana sākas to, ka prezidents nominē kandidātu, pēc tam kandidātam jāsaņem Senāta akcepts, un tad prezidents oficiāli iecel viņu amatā. 

Par Trampa plāniem iecelt Kārvailu par vēstnieku Latvijā Baltais nams paziņoja maijā. Kārvails pašreiz ir ASV Valsts departamenta Personāla plānošanas un attīstības biroja direktora vietnieks. Pirms tam viņš strādājis diplomātiskajā dienestā dažādos amatos ASV vēstniecībās Brunejā, Nepālā, Itālijā, Irākā un Kanādā.

Pašreiz ASV vēstniece Latvijā ir Nensija Petita. ASV Ārlietu dienesta karjeras diplomāti 2014. gada vasarā kā vēstnieci Latvijā nominēja vēl iepriekšējais ASV prezidents Baraks Obama, bet 2015. gada februārī Petitu ASV vēstnieces Latvijā amatā atbalstīja arī ASV Kongress. https://eu2.madsone.com/ad/100251564575322000011/136b06c321918525/mads.gif

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt