Panorāma

Sabiedrisko mediju finansējums valdībā netiek apspriests

Panorāma

Panorāma

Juglas ezerā noplūst naftas produkti

Naftas produkti Juglas ezerā nonākuši caur notekūdeņu kanalizāciju

Pēdējo pāris dienu laikā jau otro reizi naftas produkti nokļuvuši Juglas ezerā, vainīgos meklē policija, bet tā avots jau ir atrasts – noskaidrots, ka kāds ir ielējis naftas produktus pašvaldības notekūdeņu kanalizācijas sistēmā.

Atbildīgie dienesti apgalvoja, ka piesārņojums nav saistīts ar to, ka nesen ezers ir pieejams kuģošanas transportam.

Iepriekš Valsts vides dienests informēja par 12. jūlija vakarā konstatēto naftas produktu plankumu ļoti plānā kārtiņā 100 kvadrātmetru platībā Juglas ezerā. VVD aicināja iedzīvotājus, kuriem ir zināms, kā Juglas ezers ticis piesārņots, ziņot par to dienestam.

Savukārt pirmdien, 15.jūlijā, pl.10.20. ugunsdzēsēji glābēji atkal saņēma ziņas par  piesārņojumu. Uzmantojot absorbējošās bonas 180 metru garumā, naftas plankumu ierobežoja.

“Sākotnēji bija vairākas versijas, un tas, kas ir noticis šobrīd, šīs atkārtotais piesārņojums apstiprināja vienu no tām versijām, par ko bija aizdomas sākotnēji. Proti, ka tā ir notekūdeņu kanalizācija, kolektors, kas ir izraisījis šī piesārņojuma nonākšanu Juglas ezerā,” pastāstīja Valsts vides dienesta pārstāve Maruta Bukleviča.

Kolektora īpašnieks ir Rīgas domes satiksmes departaments.

“Mūsu speciālisti jau vakar devās uz vietu, pārbaudīja, konstatēja, ka kāda trešā persona ir nodarījusi kaitējumu videi un arī mūsu sistēmai. Ir ielējusi naftas produktu mūsu kanalizācijas sistēmā, no kā radās šīs vides piesārņojums,” informēja Satiksmes departamenta pārstāve Ilze Dimante.

Šobrīd piesārņojuma vieta ir norobežota, bet Satiksmes departamentam ir pienākums visu attīrīt.  

“Ņemot vērā esošos laika apstākļus, kad ir lietus, mēs šobrīd nevaram savākt šos naftas produktus. Tie arī nevar nekur tālāk izplatīties, jo ir norobežoti. Ņemot vērā laika prognozes, izskatās, ka mēs varēsim rīt jau savākt,” prognozēja Ilze Dimante.

Kurš izlēja, iespējams, dīzeļdegvielu kanalizācijas sistēmā, jānoskaidro policijai.

Likumpārkāpējam var draudēt līdz pat četriem gadiem cietumsoda.

Tiek aprēķināts kaitējums, kādu šīs piesārņojums ir nodarījis videi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti