Nacionālo veselības dienestu turpmāk vadīs līdzšinējais direktores vietnieks Labsvīrs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nacionālo veselības dienestu (NVD) no otrdienas, 1. oktobra, vadīs līdzšinējais NVD direktores vietnieks veselības aprūpes administrēšanas jautājumos Edgars Labsvīrs, informēja Veselības ministrijā (VM).

Labsvīrs ieguvis bakalaura grādu uzņēmējdarbības vadībā un maģistra grādu veselības vadībā. Par vienu no NVD nākamajām prioritātēm viņš norādījis informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) attīstību.

"Efektīva veselības aprūpes pakalpojumu administrēšana un caurredzami lēmumi nav iespējami bez mūsdienīgas IKT infrastruktūras un mūsu spējām strādāt ar datiem. Dati ir priekšnosacījums uz iedzīvotājiem orientētai politikai veselības aprūpes nozarē," vērtējis Labsvīrs.

NVD ir VM padotības iestāde, un tās mērķis ir īstenot valsts politiku veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības nodrošināšanā un administrēt veselības aprūpei paredzētos valsts budžeta līdzekļus. Tāpat viens no NVD mērķiem ir nodrošināt racionālu un maksimāli efektīvu valsts budžeta līdzekļu izmantošanu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanā, kā arī īstenot valsts politiku E-veselības ieviešanā, norādīja VM.

KONTEKSTS:

Pēc VM rosinātās disciplinārlietas izbeigšanas no amata atkāpās līdzšinējā NVD direktore Inga Milaševiča. Disciplinārlieta pret līdzšinējo iestādes vadītāju sākta šā gada jūnija sākumā saistībā ar pārbaudi par IKT iepirkumiem, proti,  dārgu un īsti nevajadzīgu datu nesēju iegādi.

VM pasūtītajos izvērtējuma ziņojumos par iepriekš veiktajiem IKT iepirkumiem paustas aizdomas par iespējamiem pārkāpumiem. Pārbaudes tiek veiktas divos IKT projektos – par ministrijas IKT centralizācijas projektu, ka arī par NVD organizēto Veselības aprūpes finansēšanas likuma rīka ieviešanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti