Nacionālie bruņotie spēki saņēmuši laivas speciālo operāciju veikšanai

Nacionālie bruņotie spēki (NBS) saņēmuši "RHIB" tipa laivas speciālo operāciju veikšanai, informēja Aizsardzības ministrijā.

Laivas ir veidotas pēc speciāla pasūtījuma, pielāgojot tās Baltijas jūras un Latvijas iekšējo ūdeņu akvatorijai.

"Jaunais ekipējums sniegs lielu atbalstu Nacionālo bruņoto spēku speciālo uzdevumu izpildē, īpaši pretterorisma operāciju uzdevumu veikšanā, kā arī būtiski uzlabos Latvijas teritorijā un ap to esošo ūdeņu aizsardzību, vienlaikus veicinot sadarbību ar citiem dienestiem, un sabiedrotajām valstīm," norādīja NBS Speciālo operāciju pavēlniecības komandieris pulkvedis Normunds Aleksis.

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks ("Attīstībai/Par") jauno laivu prezentācijā uzsvēra, ka jaunais ekipējums ir arī ieguvums NATO kolektīvajā aizsardzībā, kā arī būtiski palielina Latvijas lomu starptautiskajās operācijās. "Mēs vienmēr varam piedāvāt savu palīdzību NATO. Viens no mūsu drošības garantiem ir līdzdalība dažādās starptautiskās operācijās.

Šīs laivas ir samērā viegli pārvietojamas, līdz ar to mēs varam sniegt lielāku ieguldījumu starptautiskajās operācijās.

Tas nozīmē, ka mums ir plašākas iespējas, kā iesaistīties operācijās. Mēs esam arī nozīmīgāki mūsu partneriem, un varam paprasīt vairāk arī no viņiem," stāstīja ministrs.

NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš uzsvēra, ka ekipējums, kas atrodas uz laivas, ir augstākais sasniegums jūras kuģniecības, komunikācijas un vadības tehnoloģijās: 

"Jaunais ekipējums ir milzīgs ieguldījums kaujas spēju pilnveidošanā. Pirmkārt, mums pieaug mūsu taktiskās spējas.

Otrkārt, mēs nodrošinām vidi, kurā mūsu karavīri var apgūt šāda tipa specialitātes, un pēc tam varam dalīties ar iegūto pieredzi. Treškārt, tas ir kārtējais signāls Latvijas sabiedrībai, ka Latvijas valsts ir drošās rokās.”

"RHIB" tipa laivu iegādes projekts īstenots vairāk nekā piecu gadu laikā, sadarbojoties ar stratēģiskajiem partneriem ASV. Projektā ieguldīti vairāk nekā 5,5 miljoni eiro, kur 70% no izmaksām sedz Latvija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti