Pēcpusdiena

Kas notiek Krimā?

Pēcpusdiena

Atklāj akciju "Smiekli ārstē!"

ĀM sagaida detalizētu informāciju par sarunām ar Krievijas premjerministra vietnieku

«Nacionāļi» prasīs skaidrojumu par trīs ZZS ministru neformālo tikšanos ar Krievijas vicepremjeru

Nacionālā apvienība (NA) koalīcijas padomes sēdē prasīs koalīcijas partneru Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) politiķu skaidrojumu par trīs ZZS ministru neformālo tikšanos ar Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva vietnieku Arkādiju Dvorkoviču, to Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena” atzina NA līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.

Medijos izskanējusi informācija, ka ar Krievijas vicepremjeru Dvorkoviču pagājušajā nedēļā restorānā netālu no zivju pārstrādes rūpnīcā "Karavela” neformāli tikušies trīs ZZS politiķi – finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, satiksmes ministrs Uldis Augulis un zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Latvijas premjerministra Māra Kučinska (Zaļo un zemnieku savienība) runas vīrs Andrejs Vaivars Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka Ārlietu ministrijai (ĀM) bija zināms par Dūklava tikšanos ar Dvorkoviču, taču par pārējiem diviem ministriem šādas informācijas nav.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ("Vienotība") Latvijas Radio apstiprināja, ka ministrijai bija zināms par Krievijas vicepremjera tikšanos ar Dūklavu, bet tas, ka ar viņu varētu tikties arī finanšu ministre un satiksmes ministrs, ĀM ziņu nebija.

Pēc Rinkēviča teiktā, ĀM tagad gaida izsmeļošu informāciju par visu trīs ministru pārrunāto tikšanās laikā ar Dvorkoviču.

"Gribētos cerēt, ka drīzumā šī problēma tiks atrisināta – saņemsim informāciju, un šādi pārpratumi vairs nebūs," teica ministrs,

norādot, ka šo tikšanos par neformālu nevar uzskatīt, jo tajā piedalījās arī vienas puses vēstnieks.

Ārlietu ministrs piebilda, ka Eiropas Savienībā (ES) ir noteikta kārtība, saskaņā ar kuru ES dalībvalstis informē par kontaktiem ar ārpus ES esošo valstu amatpersonām. Šo kārtību ir būtiski ievērot, ņemot vērā situāciju ar ES sankcijām pret Krieviju un Latvijas vēlmi panākt ES atbalstu jomām, kas cietušas no Krievijas atbildes sankcijām ES precēm.

Rinkēvičs norādīja – ja diplomātiem nav informācijas, ko pārrunājuši "attiecīgie kolēģi", tad tas var radīt ne pārāk ērtu situāciju nākotnē. Tāpēc diplomātiem būtu jābūt lietas kursā, kas šādās sarunās ir spriests.

Tikmēr NA līdzpriekšsēdētājs Bērziņš Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka pirmdien, 15.augustā, jautājums par ZZS ministru neformālo tikšanos ar Krievijas vicepremjeru pārrunāts NA valdē.

"Nacionāļiem" nav pieņemams veids, kādā notika šī tikšanās, tāpat nav saprotams šādas tikšanās mērķis.

Tāpēc šie jautājumi ZZS politiķiem tiks uzdoti koalīcijas padomē otrdien, 16.augustā.

Politologs Ivars Ījabs gan Latvijas Radio norādīja, ka politiķi tiekas un runā arī par jūtīgiem un nepatīkamiem jautājumiem. Šajā gadījumā "galvenā problēma" ir saprast, kāpēc uz tikšanos ir aicināti tieši ZZS ministri.

Savukārt Austrumu politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors atzīst, ka Krievijai ir tipiski īstenot dalītu pieeju – meklējot partnerus citās valstīs, apiet ES kopējo ārpolitiku.

12 komentāri
domātājs, ha!
Izskatās, ka te viens diskutē "tikaj" pats ar sevi :D Ja to dara, tad vajadzētu tomēr nepieļaut tik raksturīgas pareizrakstības kļūdas.
HA
Ātombumbu metēji grib okupēt ASV laj visur būtu krievu pasaule !
DOMAS
Despoti ķīnieši, turki, baltkrievi, .......ātombumbu metēji......visi labi.....
HA
Vaj tikaj ar ASV okupantiem drīkst tikties ?
DOMAS
Drīkst tikties tikaj ar Krievijas okupantiem, .......citādi krievu asiņainie miera baloži sāks slepkavot sievietes un bērnus....
Sarma-
Formāli viņi skaitījās ukraiņi. Kas viņi patiesībā ir, to paskaidroja Lipmans.
Sarma
Šajā gadījumā "galvenā problēma" ir saprast, kāpēc uz tikšanos ir aicināti tieši ZZS ministri. ----------------------------------------------------------------- Domāju, pārāk grūti to saprast nav. Nu jau ne tikai okupantu un masveida rusifikācijas ceļā iebraukušo pēctecim ir sava ārpolitika, bet arī izbijušā Venstpils kompartijas darboņa stipendiātiem. Nožēlojami. Kamēr Lietuvas ārlietu ministrs un Igaunijas ministre, kas turklāt pēc izcelsmes ir krieviete, nosoda Krievijas provokāciju Krimā, tikmēr Latvijas ministri un galvenais iepriekš minētās kategorijas pārstāvis nodarbojas ar savu no valsts un ES ārpolitikas atšķirīgu ārpolitiku. Ir atšķirība. Nelīdz pielīšana kremļa čekistiem. Krievi, kuriem pārdots Liepājas metalurgs sūdzēs Latviju tiesā. Kurš bija tas gudrinieks, kurš nezināja, vai izlikās nezinām, ka bizness ar krieviem nav tas drošākais biznesa veids.
Latviets
Metelurgu krieviem nepārdeva, bet gan Ukraiņiem. Diemžēl arī tur daļai no uzņemēju ir krievijas biznesa kultūra, bet ko var gribēt, mums pašiem Ventspilī ir labie bāliņi.
ja
vai tad viņi neziņo par sava darba rezultātiem V-pilī? Balsojums par Uzvaras parka plānojumu gan skaidri parādīja cik viņi nacionāli.
Dažiem no ministru klubiņa
krievu šņabis pienākas par brīvu, citiem skauž. Līdz Latvijas interesēm nepazemojas ne vieni, ne otri.
:/
Vai ZSS nu ir SC satelīts?
Juris
Īstie, kas kaut ko var pieprasīt lol. Koalīcijas sēdē: Dzintars: "Klau, Māri, kāpēc Dana un pārējie ministri tiekas ar krieviem?" Māris: "Puika, nelien, kur nevajag." Dzintars pēc sēdes: "Mēs pieprasījām skaidrojumu no premjerministra, saņēmām atbildes, kas mūs apmierina. Vēlamies akcentēt, ka NA ir pret jebkādu ekonomisko tuvošanos Krievijai un mēs esam par dzimstības uzlabošanu Latvijā. Balsojiet par mani un Iesalnieku, mēs nemaz neesam kļuvuši par to, par ko mēs ēdām TB/LNNK ārā no Saeimas".
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti