«Nacionāļi» atkal rosina 16. martu noteikt par oficiālu latviešu karavīru atceres dienu

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!" – "Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" (NA) atkal rosina 16. martu noteikt par oficiālu latviešu karavīru atceres dienu. Šo priekšlikumu NA aicina pārrunāt koalīcijas sadarbības sanāksmē pirmdien, 25. februārī.

Attiecīgi grozījumi likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" Saeimas darba kārtībā tiks virzīti tikai tādā gadījumā, ja to atbalstīs vismaz vēl viena valdības partija, liecina NA paziņojums medijiem.

NA jau pērn virzīja attiecīgus likuma grozījumus, taču Saeimas vairākums tos noraidīja.

KONTEKSTS:

1952. gadā trimdas leģiona veterānu organizācijas "Daugavas Vanagi" delegātu sapulce nolēma 16. martu atzīmēt kā  "Latviešu leģiona piemiņas dienu, lai atcerētos kritušos karavīrus un cīņu pret boļševismu".

Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas šo dienu ar gājienu uz Brīvības pieminekli neoficiāli piemin arī Latvijā. 6. Saeima 1998. gada vasarā pieņēma lēmumu 16. martu noteikt par latviešu karavīru atceres dienu. Tiesa, 2000. gada sākumā, kad Latvija jau gatavojās pievienoties NATO un Eiropas Savienībai, 7. Saeima nolēma 16. martu svītrot no likuma par svētku un atceres dienām.

16. marts kopš deviņdesmito gadu beigām kļuvis par iekšpolitisku un ārpolitisku kauju lauku. Arī paši leģionāri atzinuši, ka diena kļuvusi pārāk politizēta. Ārlietu ministrijas nostāja ir - Latvijas valsts savus kritušos karavīrus godina Lāčplēša dienā 11. novembrī, kad visā valstī risinās plaši piemiņas pasākumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti