Nacionālās drošības komisija: «Citadeles» pircēju reputācija ir nevainojama

Potenciālo bankas "Citadele" pircēju - ASV fonda "Ripplewood Holdings" un tā izpilddirektora Tima Kolinsa vadītās starptautisko investoru grupas - reputācija esot nevainojama. To gan valsts drošības iestāžu, gan Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pārstāvji trešdien apstiprināja Saeimas Nacionālās drošības komisijai.

„Pirmkārt, mums interesē potenciālo investoru reputācija un tas, kādās daļās viņi šo banku iegādāsies, kādā formātā šo darījumu noslēgs,” norāda Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Valdis Zatlers.

Kā apliecināja Zatlers, drošības dienesti un FKTK Saeimas Nacionālās drošības komisijai ziņoja, ka „bankas pircēju reputācija ir nevainojama”. Iepriekšējā komisijas sēdē šādas pārliecības vēl neesot bijis.

„Reputācija pasaules finanšu tirgos ir pati nozīmīgākā vērtība un kritērijs, kā vērtē kādu potenciālo ieguldītāju. Un ir svarīgi saņemt apstiprinošo atbildi, kuri konkrēti ir pircēji un kāda ir viņu reputācija starptautiskajos finanšu tirgos,” sacīja Zatlers.

Viņš piebilda, ka „mēs maz zinām” izvēlētos investorus, jo Latvijā ir mazs finanšu tirgus.

Jau ziņots, ka Latvijas valdība šomēnes akceptēja ASV fonda "Ripplewood Holdings" izteikto bankas "Citadele" iegādes piedāvājumu. Tas paredz, ka 25% bankas "Citadele" akciju iegādāsies "Ripplewood Holdings", 50% iegūs patlaban publiski nenosaukti investori, bet 25% kapitāldaļu savā īpašumā saglabās Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (ERAB).

ERAB atbalsta Latvijas valdības lēmumu pārdot valstij piederošās bankas "Citadele" akcijas starptautiskai investoru grupai, ko vada "Ripplewood Holdings" un fonda dibinātājs un izpilddirektors Tims Kolinss. ERAB viceprezidents Filips Benets 23.septembrī apmierinātību par notikušo izteica Rīgā, darījumu saucot par profesionāli vadītu procesu.

ASV investoru piedāvātā cena par bankas "Citadele" akcijām un visi investoru vārdi tiks atklāti pēc darījuma noslēgšanas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti