Nacionālās apvienības Jūrmalas nodaļa mudinās gāzt jūrmalas mēru Truksni

Nacionālā apvienība, kurai Jūrmalas domē ir viena no 15 balsīm, aicina izteikt neuzticību Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētajam pilsētas mēram Gatim Truksnim (Zaļo un zemnieku savienība). 

Nacionālās apvienības Jūrmalas nodaļa informēja, ka nākamajā pilsētas domes sēdē aicinās deputātus lemt par Trukšņa atbrīvošanu no amata un jauna Jūrmalas domes priekšsēdētāja ievēlēšanu, liecina apvienības Jūrmalas nodaļas paziņojums.

Jūrmalas dome deputāti

Zaļo un zemnieku savienība -   7
Nacionālā apvienība – 1
“Saskaņa”  - 3
“Vienotība” – 2
“Tev, Jūrmala” – 2 

Apvienības Jūrmalas nodaļa nolēmusi arī vērsties ar sūdzību pret Gati Truksni Administratīvajā tiesā saistībā par neatbildēšanu uz iesniegumiem, kuros nodaļa iebilda pret iecerētajiem pilsētas teritorijas plāna izmaiņām.   

Tāpat NA Jūrmalas nodaļa nolēmusi vērsties KNAB, lai pārbaudītu 2016. gada 26. februārī pieņemto lēmumu par telpu Muižas ielā 6, Jūrmalā, nodošanu uz pieciem gadiem bezatlīdzības lietošanā biedrībai “Sidegunde”.  NA uzskata, ka šīs līgums ir pretrunu pilns un neatbilst jūrmalnieku interesēm, tāpēc maija beigās adresēja Truksnim iesniegumu par šo, bet atbildi nesaņēma.

Truksnis arī nereaģēja uz citām NA nodaļas iniciatīvām.  Tāpēc, kā arī ņemot vērā pēdējo dienu notikumus saistībā ar KNAB darbībām un Truksnim piemēroto aizdomās turētā statusu, NA Jūrmalas domes deputātei Guntai Liepiņai uzticēja nākamajā domes aicināt citus deputātus izteikt neuzticību Gatim Truksnim un lemt par viņa atlaišanu.

Jau ziņots, ka KNAB otrdien veica kratīšanu Jūrmalas mēra kabinetā un dzīvesvietā . Šajā lietā tika aizturētas četras personas – Truksnis, kuram gan kratīšanas laikā kļuva slikti un viņš nogādāts slimnīcā, uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš,  bijušais “Parex bankas” viceprezidents Jorens Raitums, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai", un vēl kāda persona.

Viņiem piemērots aizdomās turētā statuss partiju nelikumīgās finansēšanas lietā. Visiem trim aizliegts izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām. 

Otrdien kratīšana notika arī partijas "No sirds Latvijai" (NSL) birojā. Sudraba noraidīja, ka partija būtu saņēmusi kādus nelikumīgus maksājumus no uzņēmēja Krūmiņa.  

Tāpat otrdien no amata ir atstādināta Rīgas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Aija Orniņa. Viņa noliedza, ka viņas lieta būtu saistīta ar Trukšņa lietu, bet apstiprināja, ka pret viņu sāktais kriminālprocess ir saistīts ar Krūmiņu. Tiesnese sacīja, ka viņai tiek inkriminēta neizpaužamu ziņu izpaušana un "piedāvājuma pieņemšana" no Krūmiņa.

Krūmiņam ir aizdomās turētā statuss divos kriminālprocesos un piemēroti drošības līdzekļi: aizliegums izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām. 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt